Estrogen po menopauzie i stosowanie progesteronu i ryzyko choroby sercowo-naczyniowej ad

Nie uwzględniono zawałów o nieokreślonym wieku wykrytych podczas rutynowego badania. Dane dotyczące operacji tętnic wieńcowych uzyskano z samych raportów uczestników badania. Udary niekrytyczne zostały potwierdzone, jeśli zostały scharakteryzowane w dokumentacji medycznej jako typowe deficyty neurologiczne, które miały szybki początek i trwały co najmniej 24 godziny i jeśli spełniały kryteria National Survey of Stroke.9. Sklasyfikowano udary jako udary niedokrwienne (określone jako zakrzepowe lub zatorowe ujście tętnicy mózgowej), krwotoki podpajęczynówkowe lub krwotoki śródmiąższowe. Wykluczono krwiaki podtwardówkowe i udary wywołane infekcją lub nowotworami. Udary, dla których dokumentacja medyczna była niedostępna zostały zdefiniowane jako prawdopodobne uderzenia i uwzględnione w analizie, jeśli wymagały hospitalizacji i zostały potwierdzone listem lub wywiadem.
Większość zgonów odnotowały rodziny uczestników. Przeanalizowaliśmy Narodowy Wskaźnik Śmierci10, aby zidentyfikować zgony wśród osób, które nie otrzymały odpowiedzi w każdym dwuletnim kwestionariuszu; dane dotyczące śmiertelności zostały ukończone w ponad 98 procentach. W przypadku wszystkich zgonów, które można przypisać przyczynom sercowo-naczyniowym, zwróciliśmy się o pozwolenie od członków rodziny (z zastrzeżeniem przepisów państwowych), aby przejrzeli dokumentację medyczną. Zgon uznano za spowodowany chorobą wieńcową, jeśli zapisy medyczne lub raport z autopsji potwierdziły śmiertelny zawał mięśnia sercowego lub jeśli choroba wieńcowa została wymieniona w akcie zgonu jako przyczyna zgonu bez innej, bardziej prawdopodobnej przyczyny i jeśli pielęgniarka była znana (z dokumentacji szpitala, z raportu członka rodziny lub z innego źródła), że miał chorobę wieńcową przed śmiercią. W żadnym przypadku przyczyna wymieniona w świadectwie zgonu nie stanowiła jedynego kryterium zgonu z powodu choroby wieńcowej. Uderzenia śmiertelne zostały potwierdzone na podstawie raportów z autopsji, zapisów w szpitalu lub aktów zgonu zawierających udar jako przyczynę leżącą u podstaw.
Kategoria poważnej choroby niedokrwiennej serca obejmuje zawał mięśnia sercowego bez zgonu i zgon z powodu choroby wieńcowej; podobnie kategoria całkowitego udaru obejmuje niekrytyczne i śmiertelne przypadki udaru. Potwierdzone i prawdopodobne przypadki w każdej kategorii były analizowane łącznie; w tej i poprzednich analizach wyniki dla prawdopodobnych przypadków były dość podobne do wyników dla potwierdzonych przypadków.2 Osiemdziesiąt procent przypadków ciężkiej choroby wieńcowej i 73 procent przypadków udaru mózgu zostało potwierdzonych. Wszystkie wywiady i przeglądy dokumentacji medycznej były prowadzone przez badaczy bez znajomości kategorii używania hormonów.
Badana populacja
Kobiety, które zgłosiły udar, zawał mięśnia sercowego, dusznicę bolesną lub raka (z wyjątkiem raka skóry innego niż czerniak) w kwestionariuszu z 1976 r. Zostały wykluczone z analizy, ponieważ choroba mogła spowodować zmianę ich użycia hormonów. Podobnie kobiety, które zgłosiły takie warunki w kolejnym kwestionariuszu, zostały wykluczone z dalszej analizy. Tak więc, na początku każdego dwuletniego okresu, populacja podstawowa nie obejmowała kobiet zgłaszających te stany.
Klasyfikowaliśmy kobiety jako postmenopauzalne z okresu naturalnej menopauzy lub histerektomii z obustronną owoforektomią. Kobiety, które przeszły histerektomię bez obustronnej wycięcia jajników, uznano za pomenopauzalne, gdy osiągnęły wiek, w którym naturalna menopauza wystąpiła u 90% kohorty (54 lat wśród palaczy i 56 lat wśród osób niepalących). 11 Podany wiek w tym czasie menopauzy i rodzaju menopauzy były bardzo dokładne w tej kohorcie.12
W 1976 r. Do analizy włączono 21 726 kobiet po menopauzie, a 37 611 kobiet zostało dodanych w okresie obserwacji po tym, jak stały się one po menopauzie; W latach 1976-1992 naliczono 662 891 osobolat obserwacji.
Analiza statystyczna
Dla każdego uczestnika osoby-miesiące przydzielono do kategorii zażywania hormonów zgodnie z danymi z 1976 r. I aktualizowano co dwa lata (w celu zastosowania progestagenu i dawki estrogenu, badanie rozpoczęto odpowiednio w 1978 r. I 1980 r.)
[podobne: polyporus, Leukocyturia, busulfan ]
[hasła pokrewne: apteka olkusz dyżur, apteka opole dyżur, dyżury aptek rybnik ]

Estrogen po menopauzie i stosowanie progesteronu i ryzyko choroby sercowo-naczyniowej ad

Nie uwzględniono zawałów o nieokreślonym wieku wykrytych podczas rutynowego badania. Dane dotyczące operacji tętnic wieńcowych uzyskano z samych raportów uczestników badania. Udary niekrytyczne zostały potwierdzone, jeśli zostały scharakteryzowane w dokumentacji medycznej jako typowe deficyty neurologiczne, które miały szybki początek i trwały co najmniej 24 godziny i jeśli spełniały kryteria National Survey of Stroke.9. Sklasyfikowano udary jako udary niedokrwienne (określone jako zakrzepowe lub zatorowe ujście tętnicy mózgowej), krwotoki podpajęczynówkowe lub krwotoki śródmiąższowe. Wykluczono krwiaki podtwardówkowe i udary wywołane infekcją lub nowotworami. (więcej…)