Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii czesc 4

Na przykład pacjent, którego procedura rozpoczęła się jako laparoskopowa macica z haperektomią, ale została przekształcona w histerektomię brzuszną z powodu trudności technicznych lub komplikacji uznano za poddaną laparoskopowo histerektomii pochwy. Porównania parami przeprowadzono za pomocą testu t Studenta (dla zmiennych ciągłych) lub testu chi-kwadrat (dla zmiennych jakościowych) .12 Przeprowadzono oddzielne analizy regresji liniowej wielu zmiennych dla trzech kategorii – wszystkich pacjentów, bez powiązanych procedur wtórnych, oraz Ocenie poddano wycięcie jajowodów, owoforektomię lub jedno i drugie – w której było wystarczająco dużo pacjentów do niezależnego powiązania techniki histerektomii z różnymi wynikami ekonomicznymi (takimi jak czas pracy i obciążenia ośrodka), z kontrolą wieku pacjenta, liczba współistniejących schorzeń oraz masa macicy.13 Na koniec, aby ocenić związek między używaniem jednorazowych instrumentów a kosztem laparoskopowej histerektomii pochwy, pacjenci, u których wykonano tę procedurę, zostali podzieleni na trzy wzajemnie wykluczające się podkategorie na podstawie rodzaju dostaw używanych w operacji. Jednorazowe instrumenty można stosować na każdym etapie histerektomii pochwowej wspomaganej laparoskopowo. Jeśli takie narzędzia (tj. Endoskopowe urządzenie do zszywania, endoskopowy hemoclip, wkłady do przeładowywania zszywek, jednorazowe instrumenty ręczne i jednorazowe trokary) były używane na każdym etapie procedury, sklasyfikowaliśmy operację tak, jak wykonano przy użyciu instrumentów jednorazowych. Jeżeli chirurg zastosował kilka rodzajów tych jednorazowych narzędzi, ale nie wszystkie (na przykład, jeśli używał jednorazowych trokarów, ale polegał na elektrokoagulacji lub szwach na hemostazę), procedura została sklasyfikowana jako jedna z kombinacji instrumentów jednorazowych i niedyspozycyjnych . Trzecia kategoria to taka, w której nie używano jednorazowych instrumentów laparoskopowych. Koszty materiałów medycznych i chirurgicznych, czasu pracy i całkowitych opłat za te podkategorie zostały porównane za pomocą testu t-Studenta. Wszystkie analizy statystyczne przeprowadzono za pomocą SAS w wersji 6.10.
Wyniki
Charakterystyka pacjentów
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka pacjentów według techniki histerektomii. Spośród 1049 pacjentów 273 (26 procent) poddano laparoskopowej histerektomii pochwy, 566 (54 procent) poddano histerektomii brzusznej, a 210 (20 procent) histerektomii pochwy (Tabela 1). Grupa poddana histerektomii pochwy była średnio nieco starsza niż pozostałe dwie grupy, które były podobne pod względem wieku. Pacjenci poddani histerektomii brzusznej wykazywali wyższe wskaźniki masy ciała i cięższe macice niż pacjenci z którejkolwiek z pozostałych grup. U 89% pacjentów z masą macicy co najmniej 400 g wykonano histerektomię jamy brzusznej.
Wtórne procedury związane z hysterektomią przeprowadzono u 79 procent pacjentów poddanych histerektomii brzusznej, 68 procent pacjentów poddanych laparoskopowej histerektomii pochwy i 59 procent pacjentów poddanych histerektomii pochwy (Tabela 1)
[podobne: flexagen, buprenorfina, Enteroldiltiazem ]
[więcej w: apteka śrem dyżur wrocław, apteka skoczów dyżur, apteka śrem dyżur ]

Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii czesc 4

Na przykład pacjent, którego procedura rozpoczęła się jako laparoskopowa macica z haperektomią, ale została przekształcona w histerektomię brzuszną z powodu trudności technicznych lub komplikacji uznano za poddaną laparoskopowo histerektomii pochwy. Porównania parami przeprowadzono za pomocą testu t Studenta (dla zmiennych ciągłych) lub testu chi-kwadrat (dla zmiennych jakościowych) .12 Przeprowadzono oddzielne analizy regresji liniowej wielu zmiennych dla trzech kategorii – wszystkich pacjentów, bez powiązanych procedur wtórnych, oraz Ocenie poddano wycięcie jajowodów, owoforektomię lub jedno i drugie – w której było wystarczająco dużo pacjentów do niezależnego powiązania techniki histerektomii z różnymi wynikami ekonomicznymi (takimi jak czas pracy i obciążenia ośrodka), z kontrolą wieku pacjenta, liczba współistniejących schorzeń oraz masa macicy.13 Na koniec, aby ocenić związek między używaniem jednorazowych instrumentów a kosztem laparoskopowej histerektomii pochwy, pacjenci, u których wykonano tę procedurę, zostali podzieleni na trzy wzajemnie wykluczające się podkategorie na podstawie rodzaju dostaw używanych w operacji. Jednorazowe instrumenty można stosować na każdym etapie histerektomii pochwowej wspomaganej laparoskopowo. Jeśli takie narzędzia (tj. Endoskopowe urządzenie do zszywania, endoskopowy hemoclip, wkłady do przeładowywania zszywek, jednorazowe instrumenty ręczne i jednorazowe trokary) były używane na każdym etapie procedury, sklasyfikowaliśmy operację tak, jak wykonano przy użyciu instrumentów jednorazowych. (więcej…)