Magnez rozluźnia mięsień gładki tętnic poprzez zmniejszenie wewnątrzkomórkowego Ca2 + bez zmiany wewnątrzkomórkowego Mg2 +.

Elewacje zewnątrzkomórkowe [Mg2 +] ([Mg2 +] o) rozluźniają mięsień gładki naczyń. Testowaliśmy hipotezę, że podwyższone stężenie [Mg2 +] o indukuje relaksację poprzez redukcję mioplazmatycznej fosforylacji łańcucha lekkiego [Ca2 +] i miozyny bez zmiany wewnątrzkomórkowego [Mg2 +] ([Mg2 +] i). Stymulacja histaminowa tkanek przyśrodkowych ze świńską szyjną nie wiązała się ze wzrostem fosforylacji mysinowej [Ca2 +], fosforylacji mysinowej i siły. Podwyższone [Mg2 +] o zmniejszyło mioplazmatyczną [Ca2 +] i siłę do wartości zbliżonych do spoczynkowych. Jednak podwyższone stężenie [Mg2 +] o tylko przejściowo obniżyło wartości fosforylacji miozyny: utrzymujące się obniżenie poziomu miozydycznego [Ca2 +] indukowane [Mg2 +] o oraz siła były związane z nieprawidłowo wysokim poziomem fosforylacji miozyny. Podwyższona fosforylacja miozyny podczas relaksacji indukowanej [Mg2 +] o była całkowicie zależna od seryny 19, substratu kinazowego łańcucha lekkiego miozyny zależnego od Ca2 + / kalmodulina. Mioplazmatyczne [Mg2 +] (oszacowane za pomocą Mag-Fura 2) nie wzrosło znacząco wraz z podwyższonym poziomem [Mg2 +] o. Wyniki te są zgodne z hipotezą, że wzrost [Mg2 +] o indukuje relaksację poprzez zmniejszenie mioplazmatycznego [Ca2 +] bez zmiany [Mg2 +]. Dane te wykazują również dysocjację fosforylacji miozyny z mioplazmatycznego [Ca2 +] i siły podczas relaksacji indukowanej Mg (2+). To odkrycie sugeruje obecność niezależnego od fosforylacji (ale potencjalnie zależnego od Ca (2 +) mechanizmu regulacji siły w mięśniach gładkich naczyń.
[patrz też: apteka poznań dyżur, przedszkole nr 17, apteka suwałki dyżur ]