Perspektywiczne badanie czynników ryzyka w przypadku objawowej infekcji dróg moczowych u młodych kobiet ad

Wiele z tych kobiet zaczęło stosować nową metodę antykoncepcji w momencie przyjęcia do badania. W przypadku obu grup kobiet datą rozpoczęcia badania była data rejestracji. Badanie zostało zaaprobowane przez komisje ds. Przeglądu pracowniczych Uniwersytetu Waszyngtońskiego i Grupowej Kooperatywy ds. Zdrowia, a wszyscy badani wyrazili pisemną zgodę.
Ocena podmiotów
Podczas pierwszej wizyty wszyscy badani byli przesłuchiwani standardowym kwestionariuszem i przesłali próbkę moczu w średnim strumieniu do oceny bakteriurii i ropomoczu, a także krwi i śliny do oznaczania krwi i określenia statusu sekrecyjnego grupy krwi ABO. W obu ośrodkach uczestnicy otrzymywali codzienny dziennik i instrukcje do wskazania w dzienniku dni, w których następujące czynności miały miejsce: stosunek płciowy; stosowanie antykoncepcji ze wskazanym typem; odejście z postkomalii w ciągu godziny od popełnienia wykroczenia; i objawy pochwowe i moczowe. Uczestnicy uniwersytetu zostali poproszeni o powrót do kliniki w celu wykonania ukierunkowanego wywiadu, przeglądu pamiętnika i kultury moczu co miesiąc lub w przypadku pojawienia się objawów moczowych podczas obserwacji. Osobników z HMO obserwowano co dwa miesiące w celu pobrania historii i pobrania moczu w średnim stadium. Podczas pierwszej wizyty osoby z HMO zostały również pouczone o stosowaniu i manipulowaniu dipslidami Oxoid (Unipath, Ogdensburg, NY). Podczas każdej wizyty w klinice dziennik był badany przez pielęgniarkę badawczą, aby zachęcić do przestrzegania zaleceń. W kolejnych miesiącach każdy pacjent był przesłuchiwany przez telefon w celu zebrania informacji o epizodach zakażenia dróg moczowych od czasu ostatniej wizyty, a następnie poproszono ją o oddanie moczówki do kliniki w celu oznaczenia bakteriurii. Osoby z HMO zostały poproszone o zapoznanie się z usługami podstawowej opieki zdrowotnej w celu oceny i leczenia, jeśli wystąpiły objawy ze strony układu moczowego. Pacjentów w obu ośrodkach obserwowano przez sześć miesięcy.
Badania laboratoryjne
Próbki moczu w średnim strumieniu dla kultur bakterii tlenowych pobierano od osobników zgodnie z wcześniej opisanymi metodami.17 Procedury mikrobiologiczne stosowane do izolowania i identyfikacji drobnoustrojów z hodowli w moczu również opisano uprzednio.17 Status sekrecyjnej grupy krwi ABO określono w ślepa moda według standardowych metod
Definicja infekcji dróg moczowych
U badanych stwierdzono potwierdzoną kulturowo infekcję dróg moczowych, jeśli mieli oni bolesne oddawanie moczu, częstotliwość lub pilność (lub wszystkie trzy) i .102 jednostek tworzących kolonie uropatogenu na mililitr środkowego moczu.19 Uznawano, że zakażenie układu moczowego, jeśli wystąpiły bolesne oddawanie moczu, częste lub nagłe (lub wszystkie trzy przypadki) i u których rozpoznano infekcję dróg moczowych przez ich dostawcę w przypadku braku kultury moczu lub, w przypadku braku dokumentacji dostawcy moczu, zakażenie przewodu pokarmowego, była dokumentacja leczenia za pomocą środka przeciwdrobnoustrojowego do stosowania w moczu.
Analiza statystyczna
W analizach uwzględniono tylko tych, którzy wrócili do kliniki na co najmniej jedną wizytę kontrolną. Z wyjątkiem przypadków określonych, potwierdzono potwierdzone kulturowo i prawdopodobne infekcje dróg moczowych w celu analizy
[przypisy: Corsodyl, oprogramowanie stomatologiczne, Leukocyturia ]
[więcej w: dyżury aptek skoczów, apteka mielec dyżur, apteka nysa dyżur ]

Perspektywiczne badanie czynników ryzyka w przypadku objawowej infekcji dróg moczowych u młodych kobiet ad

Wiele z tych kobiet zaczęło stosować nową metodę antykoncepcji w momencie przyjęcia do badania. W przypadku obu grup kobiet datą rozpoczęcia badania była data rejestracji. Badanie zostało zaaprobowane przez komisje ds. Przeglądu pracowniczych Uniwersytetu Waszyngtońskiego i Grupowej Kooperatywy ds. Zdrowia, a wszyscy badani wyrazili pisemną zgodę. (więcej…)