Perspektywiczne badanie czynników ryzyka w przypadku objawowej infekcji dróg moczowych u młodych kobiet

Szacuje się, że 7 milionów przypadków ostrego zapalenia pęcherza występuje rocznie w Stanach Zjednoczonych 1, a roczne koszty opieki nad tymi infekcjami u młodych kobiet przekraczają miliard dolarów2. W ten sposób ulepszone sposoby zapobiegania ostrego zapalenia pęcherza mogą prowadzić do istotnych redukcji zarówno zachorowalność, jak i koszty opieki zdrowotnej. Czynniki, które mogą wpływać na ryzyko zakażenia dróg moczowych, obejmują niedawny stosunek płciowy, 3-7 użycie przepony ze spermicydem, 4-9 opóźnionych mikcji po okresie siatkówki, 4,7,10,11 i fenotyp niesekrecyjnych grup krwi ABO. -14 Jednak czynniki te zostały zidentyfikowane przede wszystkim w małych badaniach kliniczno-kontrolnych, które przedstawiają bardzo różne oszacowania ryzyka. Ponadto istotne są ograniczenia retrospektywnych badań dotyczących porównywalności grup wykorzystywanych w tych badaniach oraz potencjalnej skłonności do przypominania i błędów pomiarowych. Ponadto, wszystkie z tych ostatnich badań przeprowadzono na studiach, a wyniki tych kobiet mogą nie dotyczyć innych młodych kobiet. Jak dotąd nie przeprowadzono badań prospektywnych na tyle dużych, aby uwzględnić niezależne powiązania między nimi a innymi potencjalnie modyfikowalnymi czynnikami ryzyka i zakażeniem dróg moczowych. Dlatego przeprowadziliśmy badanie prospektywne, wykorzystując dzienne dzienniki, aby uniknąć wywoływania uprzedzeń i poszukiwać bardziej przekonujących dowodów czynników ryzyka, które predysponują młode kobiety do zakażenia dróg moczowych. Naszym głównym celem było określenie częstości występowania infekcji dróg moczowych w dwóch populacjach młodych kobiet oraz identyfikacja czynników niezależnie związanych ze zwiększonym ryzykiem zakażenia dróg moczowych u tych kobiet. Metody
Projekt badania
Badanie to przeprowadzono w Studenckim Centrum Zdrowia Uniwersytetu Waszyngtońskiego i spółdzielni zdrowia Grupy Puget Sound. Centrum Zdrowia Studentów Uniwersytetu Waszyngtońskiego zapewnia podstawową opiekę około 85 procent z 34 000 studentów zapisanych na uniwersytet. Spółdzielnia zdrowia Grupy to modelowa organizacja opieki zdrowotnej dla personelu (HMO) zlokalizowana w zachodnim Waszyngtonie. Wiek, płeć i dystrybucja rasowa około 370 000 uczestników są podobne do tych w społeczności lokalnej.15
Uczestnicy byli uprawnieni do włączenia do badania, jeśli byli zdrowymi kobietami w wieku od 18 do 40 lat, mieli rozpocząć lub rozpoczęli w ciągu 6 tygodni od rejestracji nową metodę antykoncepcji, nie stosowali tej metody w ciągu ostatnich 3 miesięcy, oraz miał nie więcej niż jedną infekcję dróg moczowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Uczestnicy nie kwalifikowali się, jeśli byli w ciąży lub planowali zajść w ciążę w ciągu najbliższych 6 miesięcy, jeśli mieli przewlekłą chorobę wymagającą nadzoru medycznego, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni stosowali układowe środki przeciwdrobnoustrojowe lub jeśli znali anatomiczne lub funkcjonalne nieprawidłowości dróg moczowych.
Na Uniwersytecie w Waszyngtonie potencjalnie kwalifikujące się kobiety zostały skierowane do pielęgniarki szkolnej przez doradcę ds. Planowania rodziny. Większość takich kobiet nie zaczęła stosowania nowej metody antykoncepcji w momencie rejestracji i rozpoczęła ją podczas pierwszej wizyty u pielęgniarki. W Grupowej Spółdzielni Zdrowia potencjalnie kwalifikujące się kobiety zostały zidentyfikowane poprzez przegląd automatycznej bazy danych apteki16. Do kwalifikujących się osób wysłano listy zaproszeń, skontaktowano się z nimi telefonicznie, a jeśli zgodziły się wziąć udział, zaplanowano wizytę w klinice
[patrz też: noni, busulfan, flexagen ]
[patrz też: apteka suwałki dyżur, apteka poznań dyżur, apteka rybnik dyżur ]

Perspektywiczne badanie czynników ryzyka w przypadku objawowej infekcji dróg moczowych u młodych kobiet

Szacuje się, że 7 milionów przypadków ostrego zapalenia pęcherza występuje rocznie w Stanach Zjednoczonych 1, a roczne koszty opieki nad tymi infekcjami u młodych kobiet przekraczają miliard dolarów2. W ten sposób ulepszone sposoby zapobiegania ostrego zapalenia pęcherza mogą prowadzić do istotnych redukcji zarówno zachorowalność, jak i koszty opieki zdrowotnej. Czynniki, które mogą wpływać na ryzyko zakażenia dróg moczowych, obejmują niedawny stosunek płciowy, 3-7 użycie przepony ze spermicydem, 4-9 opóźnionych mikcji po okresie siatkówki, 4,7,10,11 i fenotyp niesekrecyjnych grup krwi ABO. -14 Jednak czynniki te zostały zidentyfikowane przede wszystkim w małych badaniach kliniczno-kontrolnych, które przedstawiają bardzo różne oszacowania ryzyka. Ponadto istotne są ograniczenia retrospektywnych badań dotyczących porównywalności grup wykorzystywanych w tych badaniach oraz potencjalnej skłonności do przypominania i błędów pomiarowych. (więcej…)