Porównanie terapii multimodalnej i chirurgii gruczolakoraka przełyku

W ciągu ostatnich 20 lat tempo wzrostu zachorowalności na gruczolakorak przełyku przewyższyło częstość występowania wszystkich innych nowotworów.1-4 Tym dramatycznym zmianom towarzyszy zmiana w biologicznym zachowaniu się raka przełyku w kierunku gorszego różnicowania i większego węzła chłonnego. zaangażowanie.5 W chwili resekcji u 85 do 95 procent pacjentów występuje zajęcie węzłów chłonnych, a po standardowej resekcji chirurgicznej mniej niż 10 procent przeżywa pięć lat.5,6 Rola bardziej radykalnej operacji jest kontrowersyjna i nie przeprowadzono randomizowanych badań klinicznych. zostały zgłoszone. Ponieważ większość pacjentów ma chorobę układową podczas prezentacji, 7,8 terapia ogólnoustrojowa może poprawić wynik. Chemioterapia jednolekowa lub wielolekowa rzadko wywołuje całkowitą odpowiedź, jak określono patologicznie, i nie zwiększa przeżywalności.9 Gdy pacjenci z potencjalnie uleczalnym rakiem byli leczeni samą radioterapią, przeżycie dwuletnie wyniosło tylko 10 procent. 10 Leczenie neoadjuwantowe podane wcześniej operacja może zmniejszyć częstość występowania mikroprzerzutów, zwiększyć resekcyjność, kontrolować ogólnoustrojową chorobę i umożliwić dokładną ocenę kompletności odpowiedzi patologicznej, z których wszystkie mogą wpływać na decyzje dotyczące leczenia pooperacyjnego. W wielu badaniach porównano reakcję pacjentów na leczenie neoadjuwantowe z wynikami u pacjentów z historyczną kontrolą 11-20 i wykazano, że gruczolakorak przełyku reaguje na leczenie oparte na fluorouracylu i radioterapii. Przedstawiamy badania, w których porównano przedoperacyjną chemioterapię i radioterapię z samą operacją.
Metody
Pacjenci
W maju 1990 roku przeprowadziliśmy randomizowaną, kontrolowaną próbę w celu porównania wyników leczenia multimodalnego, składającego się z dwóch kursów fluorouracylu i cisplatyny oraz 40 Gy radioterapii, po której następowała operacja, z wynikiem samej operacji gruczolakoraka przełyku. Pacjenci, którzy spełniali którekolwiek z poniższych kryteriów zostali wykluczeni z badania: wiek większy niż 76 lat, odległe przerzuty, rak przełyku szyjnego wymagający laryngektomii, liczba leukocytów mniejsza niż 3500 na milimetr sześcienny, liczba płytek krwi mniejsza niż 100 000 na milimetr sześcienny , stężenie kreatyniny w surowicy powyżej 1,4 mg na decylitr (124 .mol na litr), wynik w grupie Cooperative Oncology Group (ECOG) wynoszący 3 lub 4, poprzednia chemioterapia lub radioterapia, wcześniejszy stan złośliwy (oprócz raka skóry), współistniejąca choroba przeciwwskazana oraz okoliczności społeczne nie sprzyjające przestrzeganiu pełnego protokołu leczenia. Badanie zostało zatwierdzone przez Komisję ds. Etyki Szpitala św. Jakuba i uzyskano świadomą zgodę od wszystkich pacjentów.
Przedoperacyjna ocena zaawansowania guza
Wielkość guza oceniono u każdego pacjenta na podstawie badania fizykalnego, radiografii klatki piersiowej, ultrasonografii jamy brzusznej i endoskopii górnego odcinka przewodu pokarmowego. Bronchoskopię wykonano, gdy wskazują na to objawy, lokalizacja guza lub radiografia klatki piersiowej. Tomografia komputerowa została przeprowadzona u wybranych pacjentów z niejednoznacznymi ustaleniami na zdjęciach radiologicznych klatki piersiowej lub ultrasonogramach wątroby. Wykonano czasami skany kości izotopowej, o ile były wskazane.
Monitorowanie pacjenta
Początkowo pacjenci byli hospitalizowani na czas trwania leczenia, ale później w badaniu byli oni rutynowo dopuszczani tylko do chemioterapii
[podobne: noni, cefepim, Corsodyl ]
[hasła pokrewne: apteka suwałki dyżur, apteka poznań dyżur, apteka rybnik dyżur ]

Porównanie terapii multimodalnej i chirurgii gruczolakoraka przełyku

W ciągu ostatnich 20 lat tempo wzrostu zachorowalności na gruczolakorak przełyku przewyższyło częstość występowania wszystkich innych nowotworów.1-4 Tym dramatycznym zmianom towarzyszy zmiana w biologicznym zachowaniu się raka przełyku w kierunku gorszego różnicowania i większego węzła chłonnego. zaangażowanie.5 W chwili resekcji u 85 do 95 procent pacjentów występuje zajęcie węzłów chłonnych, a po standardowej resekcji chirurgicznej mniej niż 10 procent przeżywa pięć lat.5,6 Rola bardziej radykalnej operacji jest kontrowersyjna i nie przeprowadzono randomizowanych badań klinicznych. zostały zgłoszone. Ponieważ większość pacjentów ma chorobę układową podczas prezentacji, 7,8 terapia ogólnoustrojowa może poprawić wynik. Chemioterapia jednolekowa lub wielolekowa rzadko wywołuje całkowitą odpowiedź, jak określono patologicznie, i nie zwiększa przeżywalności.9 Gdy pacjenci z potencjalnie uleczalnym rakiem byli leczeni samą radioterapią, przeżycie dwuletnie wyniosło tylko 10 procent. (więcej…)