System: Amerykański sposób polityki w punkcie przełomowym czesc 4

Jak John Rother z Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów powiedział im: Jeśli na końcu wyjdzie coś dobrego, to nie będzie z powodu Systemu. To będzie mimo tego. Autorzy ostrzegają przed zamieszkiwaniem w roli poszczególnych graczy w dramacie, a tym samym minimalizują instytucjonalne przeszkody i historyczne siły, które były w pracy. Tym, czego nie przestrzegają przed ostrzeżeniem, jest wniosek, że nic nie zostało osiągnięte w debacie na temat reformy służby zdrowia. Badania przeprowadzone przez służby zdrowia w poprzednich dziesięcioleciach nad problemami nieubezpieczonych stały się głównym tematem krajowej debaty. Ustawa o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym nie przeszła przez Kongres, ale dotarła dalej niż kiedykolwiek wcześniej. Chociaż rozgrywający w poniedziałek rano mogą twierdzić, że inne propozycje i inne procesy doprowadziłyby do powszechnego ubezpieczenia, faktem jest, że Amerykanie debatowali nad przyszłością opieki zdrowotnej w kraju, jak nigdy dotąd. Odrzucając rolę rządu, podjęto decyzję, by polegać na rynku. Niektórzy będą twierdzić, że rynek już zaczyna działać – koszty opieki zdrowotnej spadają, studenci medycyny wchodzą do szkół podstawowych, a zintegrowane systemy opieki są opracowywane z prywatnymi inwestycjami. Inni będą argumentować, że rynek przyniósł szybciej niż rząd kiedykolwiek, tylko te ograniczenia, które przeciwnicy przewidzieli plan Clintona, narzucą racjonowanie, ograniczenie wyboru i lekceważenie zagrożeń dla jakości opieki – pozostawiając miliony Amerykanie bez dostępu do opieki zdrowotnej.
Debata nad reformą służby zdrowia trwa do dziś, a cięcia budżetowe w Medicare prawdopodobnie będą problemem w wyborach prezydenckich w 1996 roku. Ostatni rozdział historii reformy amerykańskiej służby zdrowia nie został jeszcze napisany, ponieważ taniec prawodawstwa trwa.
John M. Eisenberg, MD
Georgetown University Medical Center, Washington, DC 20007

[hasła pokrewne: hurtownia portfeli, Choroba Perthesa, busulfan ]
[podobne: apteka olkusz dyżur, apteka opole dyżur, dyżury aptek rybnik ]

System: Amerykański sposób polityki w punkcie przełomowym czesc 4

Jak John Rother z Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów powiedział im: Jeśli na końcu wyjdzie coś dobrego, to nie będzie z powodu Systemu. To będzie mimo tego. Autorzy ostrzegają przed zamieszkiwaniem w roli poszczególnych graczy w dramacie, a tym samym minimalizują instytucjonalne przeszkody i historyczne siły, które były w pracy. Tym, czego nie przestrzegają przed ostrzeżeniem, jest wniosek, że nic nie zostało osiągnięte w debacie na temat reformy służby zdrowia. Badania przeprowadzone przez służby zdrowia w poprzednich dziesięcioleciach nad problemami nieubezpieczonych stały się głównym tematem krajowej debaty. (więcej…)