System: Amerykański sposób polityki w punkcie przełomowym

Ćwierć wieku temu niedawny uczony z Rhodesa, który podjął drogę do szkoły prawniczej, napisał książkę opisaną jako żywiołowy opis działań Senatu Stanów Zjednoczonych . Książka opowiada o tym, jak pracując jako pomocnik senatora Warrena Magnusona w 1970 roku młody człowiek wyłożył projekt ustawy przez Kongres, który ustanowił Narodowy Korpus Zdrowia. Tytuł książki Eric Redman, The Dance of Legislation (New York: Simon and Schuster, 1973), został zaczerpnięty z 1885 roku traktatu o rządach Kongresu przez profesora politologii Woodrowa Wilsona: Kiedy zaczniesz tańczyć ustawodawstwo, musisz Walcz przez labirynty najlepiej jak potrafisz, aż do końca bez dech w piersiach – jeśli jakikolwiek ich koniec istnieje. Wilson – z przewidywaniem, że nie może uzyskać senatorskiego poparcia dla Ligi Narodów – uważał, że niepowodzenie przywództwa w polityce amerykańskiej było izolacją władza wykonawcza od odpowiedzialności ustawodawczej i przywództwa. Również w 1970 r. Inny świeżo upieczony uczony z Rodos zmierzał w kierunku szkoły prawniczej. Podobnie jak Redman i wielu z jego pokolenia, Bill Clinton uważał, że system może działać, że rząd może być pozytywną siłą w życiu Amerykanów i że poszczególni ludzie mogą kształtować historię poprzez kształtowanie polityki publicznej.
Haynes Johnson i David Broder przekazują tę historię do pierwszych dwóch lat prezydentury Clintona, a w The System opowiadają o tym, co stało się z tańcem prawodawstwa w nowszym przykładzie. Dla tych, którzy uważają, że reforma systemu opieki zdrowotnej jest ostatecznym i zasadniczym brakującym elementem sieci bezpieczeństwa socjalnego, po raz pierwszy utkana przez Franklina Roosevelta, system zawiodł Amerykanów, wykolejając zobowiązanie prezydenta Clintona do zapewnienia przystępnej opieki dla wszystkich. Dla tych, którzy wierzą, że plan Clintona zniszczyłby najlepszy system opieki zdrowotnej na świecie, system polityczny działał dokładnie tak, jak zaplanowali to jego ojcowie założyciele, kiedy zaprojektowali rząd, który uczyniłby szybką, radykalną zmianę bardzo trudną.
Historia The System to historia amerykańskiego systemu politycznego, w szczególności federalnego procesu legislacyjnego. Jest to historia dobrze opowiedziana, w stylu dziennikarskim, bogata w cytaty z wywiadów z kluczowymi graczami w debacie na temat reformy służby zdrowia, do których Johnson i Broder mieli dostęp ze względu na ich pozycję w świecie sprawozdawczości politycznej (w tym prezydenta i Pierwsza Dama). Autorzy opowiadają historię wystarczająco dobrze, aby zainteresować swoich czytelników, pomimo 668 stron książki i faktu, że czytelnicy już wiedzą, jak kończy się saga.
Johnson i Broder krytykują prasę za to, że są nieuporządkowane, niekonsekwentne lub skupione na punktach politycznych zdobywanych przez przeciwne strony . Ironią jest to, że prym wierzą w prasę za ignorowanie tak ważnych tematów jak przenoszenie zasięgu, opieka długoterminowa, służby zdrowia i wiejskie zakłady opieki zdrowotnej , ponieważ same wspominają o tych kwestiach tylko w tym fragmencie. Systemowi udało się opisać politykę reformy systemu opieki zdrowotnej tak samo, jak nie wyjaśnia ona kwestii leżących u podstaw debaty. Ale ta książka nie ma być poważną eksploracją opcji polityki zdrowotnej dostępnej w 1992 roku
[patrz też: Choroba Perthesa, anakinra, dekstrometorfan ]
[podobne: apteka śrem dyżur wrocław, apteka skoczów dyżur, apteka śrem dyżur ]