Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994 ad 6

Biorąc pod uwagę niewielki odsetek histerektomii wykonanych w warunkach ambulatoryjnych, ich ewentualny efekt prawdopodobnie był niewielki. Nasza analiza prawdopodobnie nie docenia powikłań i śmiertelności związanych z hysterektomią. Dane nie były dostępne w przypadku hospitalizacji, opóźnionych powikłań pooperacyjnych i zgonów, z wyjątkiem zgonów, które wystąpiły podczas hospitalizacji z powodu histerektomii. Śmiertelność pacjentów poddawanych histerektomii odnotowano jako 10,8 do 12 na 10 000 zabiegów, a stopa rehospitalizacji po histerektomii dla łagodnych stanów ginekologicznych wynosiła 2,3 procent.25,26 Chociaż stwierdziliśmy, że wskaźniki umieralności związane z pochwami i laparoskopią wspomagały pochwę histerektomia była podobna, a częstość występowania histerektomii brzusznej była mniejsza, częstość powikłań związanych z laparoskopową histerektomią pochwy była podobna do histopatologii brzusznej i większa niż histerektomia pochwy. Pacjentów wybiera się do tych procedur w odniesieniu do ryzyka powikłań; histerektomia brzuszna jest tradycyjnie wykonywana, gdy zabieg chirurgiczny może być trudny. Względne ryzyko powikłań związanych z różnymi technikami wymaga dalszych badań.
Zarzuty, które studiowaliśmy, stanowią ogólne opłaty szpitalne za przyjęcie. Nie udało się ustalić, jakie konkretne elementy stanowią wyższe obciążenia związane z laparoskopową histerektomią pochwową. Inne badania wykazały, że chociaż pobyty w szpitalu są krótsze, wyższe opłaty wynikają z dłuższego czasu pracy i stosowania drogich jednorazowych instrumentów3,3,19-21. Liczba pobytów szpitalnych dramatycznie spadła w przypadku wszystkich typów przyjęć. Jednak w przypadku przyjęć chirurgicznych krótsze pobyty mają mniejszy wpływ na całkowity koszt, ponieważ koszty pierwszego dnia (dnia operacji) są wysokie w stosunku do ogólnych kosztów. Oszczędności z krótszych pobytów mogą być kompensowane zwiększonymi opłatami śródoperacyjnymi. Dlatego zmniejszenie kosztów śródoperacyjnych jest szczególnie ważne dla zmniejszenia ogólnych kosztów.
Rozróżnienie między kosztami i opłatami ma kluczowe znaczenie. Koszty oznaczają koszt dostawcy usług opiekuńczych. Znaczna korzyść wynika z zgłaszania faktycznych kosztów opieki, a nie opłat za opiekę, ale dane dotyczące kosztów nie były dla nas dostępne. Opłaty szpitalne odzwierciedlają kwoty rozliczane i nie są ściśle powiązane z kosztami; opłaty nie obejmują honorariów lekarzy i niekoniecznie są kwotami zwracanymi przez płatników trzeciej strony. W szpitalu opłaty są mniej ważne niż koszty, ale ubezpieczyciel ma ważne opłaty, ponieważ są to kwoty rozliczane, a także pacjentowi, który może być odpowiedzialny za spłaty w oparciu o te kwoty. Ponadto dane dotyczące opłat są użyteczne w sensie względnym, a nie bezwzględnym.
Nie mogliśmy również oszacować pośrednich kosztów histerektomii, takich jak czas potrzebny na powrót do zdrowia i czas, w jakim pacjent przebywa z dala od pracy. Powrót do pełnej aktywności zależy od wielu czynników innych niż sama procedura, czynników, które obejmują osobistą motywację i czas, przez jaki pacjent jest objęty ubezpieczeniem, aby pozostać na niepełnosprawności Wyższe opłaty szpitalne związane z laparoskopową histerektomią pochwy mogą zostać zrekompensowane, jeśli powrót do zdrowia jest szybszy. Nie wiadomo, czy tak jest.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant z endokrynologii Ethicon w Cincinnati.
Author Affiliations
Z Departamentów Ginekologii i Położnictwa (AMW) oraz Biostatystyki i Epidemiologii (J.-CL), Cleveland Clinic Foundation, Cleveland.
Prośba o przedruk do Dr. Webera z Cleveland Clinic Foundation, 9500 Euclid Ave. A81, Cleveland, OH 44195.
[więcej w: chloramfenikol, anakinra, Enteroldiltiazem ]
[podobne: apteka suwałki dyżur, apteka poznań dyżur, apteka rybnik dyżur ]

Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994 ad 6

Biorąc pod uwagę niewielki odsetek histerektomii wykonanych w warunkach ambulatoryjnych, ich ewentualny efekt prawdopodobnie był niewielki. Nasza analiza prawdopodobnie nie docenia powikłań i śmiertelności związanych z hysterektomią. Dane nie były dostępne w przypadku hospitalizacji, opóźnionych powikłań pooperacyjnych i zgonów, z wyjątkiem zgonów, które wystąpiły podczas hospitalizacji z powodu histerektomii. Śmiertelność pacjentów poddawanych histerektomii odnotowano jako 10,8 do 12 na 10 000 zabiegów, a stopa rehospitalizacji po histerektomii dla łagodnych stanów ginekologicznych wynosiła 2,3 procent.25,26 Chociaż stwierdziliśmy, że wskaźniki umieralności związane z pochwami i laparoskopią wspomagały pochwę histerektomia była podobna, a częstość występowania histerektomii brzusznej była mniejsza, częstość powikłań związanych z laparoskopową histerektomią pochwy była podobna do histopatologii brzusznej i większa niż histerektomia pochwy. Pacjentów wybiera się do tych procedur w odniesieniu do ryzyka powikłań; histerektomia brzuszna jest tradycyjnie wykonywana, gdy zabieg chirurgiczny może być trudny. (więcej…)