Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994 czesc 4

W obu analizach kobiety, które przeszły laparoskopową histerektomię pochwy, miały większe szanse na uzyskanie komercyjnego ubezpieczenia zdrowotnego i przeprowadzenie operacji w miejskim szpitalu w celu rozpoznania bólu (bolesne miesiączkowanie, ból w obrębie miednicy lub nieokreślony ból brzucha), endometriozy lub zapalenie narządów miednicy mniejszej. Kobiety, które przeszły laparoskopową histerektomię pochwy lub histerektomię pochwy, były bardziej prawdopodobne niż histerektomia brzuszna (85,6%, 84,9% i 77,5%). Jednostronne lub obustronne wycięcie jaj lub wycięcie jajowodów wykonano w 66,7 procentach, 18,4 procentach i 75,3 procentach laparoskopowo, odpowiednio, pochwowej, pochwowej i brzusznej histerektomii. Między rokiem badania a rodzajem ubezpieczenia wystąpiła silna interakcja. Wyższy odsetek kobiet z ubezpieczeniem komercyjnym w porównaniu z rządem lub innym rodzajem ubezpieczenia przeszedł w laparoskopowo histerektomię pochwy w 1994 r. (9,4 procent vs 5,5 procent) niż w 1988 r., Kiedy proporcje były bardziej podobne (1,2 procent vs. 1,3 procent). Tabela 5. Tabela 5. Powikłania związane z histerektomiami z powodu stanów ginekologicznych innych niż ciąża lub rak, zgodnie z zastosowaną techniką chirurgiczną. Odsetek procedur leczenia łagodnych stanów ginekologicznych, w których wystąpiły powikłania, był podobny w przypadku histerektomii brzusznej i laparoskopowej macicy z haperektomią wspomaganą laparoskopowo (9,1 procent i 8,8 procent), a mniej w przypadku histerektomii pochwy (7,8 procent) (tabela 5). Komplikacje związane z krwotokiem (śródoperacyjnym i pooperacyjnym) lub przypadkowym uszkodzeniem naczyń krwionośnych, nerwów lub narządów były najczęstsze w laparoskopowej histerektomii pochwy. W okresie badania nie było wyraźnych tendencji w zakresie częstości powikłań po histerektomii pochwowej wspomaganej laparoskopowo. Powikłania w moczu, takie jak skąpomocz, bezmocz i ostra niewydolność nerek, występowały częściej przy histerektomii pochwy. Histerektomia brzuszna była związana z większym odsetkiem powikłań żołądkowo-jelitowych, takich jak niedrożność jelit.
Spośród 179,307 pacjentów 274 zmarło, ze względu na ogólną śmiertelność w szpitalu wynoszącą 15,3 na 10 000 zabiegów. Wielokrotna analiza logistyczno-regresyjna wykazała, że wiek, ubezpieczenie i technika histerektomii były istotnymi czynnikami (P = 0,07 w teście dobroci dopasowania Hosmera-Lemeshowa, C-statystyka = 0,85). U wszystkich pacjentów skorygowany iloraz szans dla śmierci po histerektomii pochwowej lub laparoskopowej w porównaniu z histerektomią brzuszną wynosił 0,23 (przedział ufności 95%, od 0,15 do 0,36). Spośród 17 038 pacjentów z nowotworem lub ciążą, 152 zmarło (55 procent wszystkich zgonów), ze śmiertelnością wewnątrzszpitalną 89,2 na 10 000 zabiegów. Śmiertelność wewnątrzszpitalna wśród kobiet z łagodnymi chorobami ginekologicznymi wynosiła 7,5 na 10 000 zabiegów (odpowiednio 8,8, 4,3 i 3,8 na 10 000 zabiegów usunięcia brzucha, pochwy i laparoskopowo). Wśród tych kobiet wielokrotna analiza regresji logistycznej wykazała, że po skorygowaniu dla wieku i stanu ubezpieczenia, iloraz szans na śmierć po histerektomii pochwowej lub laparoskopowej w porównaniu z histerektomią brzuszną wynosił 0,19 (przedział ufności 95%, od 0,12 do 0,32; P = 0,67 według testu dobroci dopasowania Hosmer-Lemeshow, statystyki C = 0,83)
[przypisy: suprasorb, buprenorfina, Corsodyl ]
[przypisy: apteka dyżur wrocław, apteka głogów dyżur, przedszkole gdańsk morena ]

Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994 czesc 4

W obu analizach kobiety, które przeszły laparoskopową histerektomię pochwy, miały większe szanse na uzyskanie komercyjnego ubezpieczenia zdrowotnego i przeprowadzenie operacji w miejskim szpitalu w celu rozpoznania bólu (bolesne miesiączkowanie, ból w obrębie miednicy lub nieokreślony ból brzucha), endometriozy lub zapalenie narządów miednicy mniejszej. Kobiety, które przeszły laparoskopową histerektomię pochwy lub histerektomię pochwy, były bardziej prawdopodobne niż histerektomia brzuszna (85,6%, 84,9% i 77,5%). Jednostronne lub obustronne wycięcie jaj lub wycięcie jajowodów wykonano w 66,7 procentach, 18,4 procentach i 75,3 procentach laparoskopowo, odpowiednio, pochwowej, pochwowej i brzusznej histerektomii. Między rokiem badania a rodzajem ubezpieczenia wystąpiła silna interakcja. Wyższy odsetek kobiet z ubezpieczeniem komercyjnym w porównaniu z rządem lub innym rodzajem ubezpieczenia przeszedł w laparoskopowo histerektomię pochwy w 1994 r. (więcej…)