Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994

Procedury laparoskopowe zostały szybko wprowadzone do praktyki klinicznej w ciągu ostatniej dekady, często zanim zostały krytycznie porównane ze standardowymi procedurami. Lapidoskopowo wspomagana histerektomia pochwy została wypromowana jako substytut histerektomii brzusznej i pochwowej, z deklarowanymi korzyściami płynącymi z niższych kosztów, krótszymi pobytami w szpitalu i szybszym odzyskiwaniem pooperacyjnym.1,2 Jednak w tej procedurze odnotowano wyższe opłaty z powodu dłuższej pracy razy i korzystanie z drogich instrumentów jednorazowych. 3.4 Nowe formy technologii mogą być odpowiedzialne przynajmniej w części za rosnące koszty opieki zdrowotnej. Mimo, na przykład, możliwości obniżenia kosztów cholecystektomii laparoskopowej, spowodowało to zwiększenie częstości cholecystektomii i wyższe ogólne koszty. Zbadaliśmy zastosowanie histerektomii pochwy w jamie brzusznej, pochwowej i laparoskopowej w Ohio w latach 1988-1994. Staraliśmy się ustalić, czy wprowadzenie techniki pochwy wspomaganej laparoskopowo wiązało się ze zmianami częstości rytmu macicy oraz czy różnice w charakterystyce Pacjenci, powikłania, śmiertelność wewnątrzszpitalna i opłaty szpitalne były związane z różnymi procedurami.
Metody
Źródła danych
Dane z badań uzyskano z komputerowej bazy danych na temat pacjentów hospitalizowanych przez Ohio Hospital Association, która zawiera informacje o 96 procentach zrzutów szpitalnych w stanie. Szpitale psychiatryczne i specjalistyczne są wyłączone z bazy danych, a 16 szpitali nie uczestniczy, pozostawiając 180 niefederalnych szpitali krótkoterminowych.
Dane dotyczące wyładowań w szpitalach od stycznia 1988 r. Do 31 grudnia 1994 r. Zawierają informacje na temat wieku, rasy i stanu zamieszkania pacjentów; status ubezpieczenia zdrowotnego; długość hospitalizacji; istotny status przy wypisie; grupa związana z diagnozą, z informacjami na temat powikłań; opłaty szpitalne (z wyłączeniem opłat lekarzy). Dla ponad 99 procent pacjentów dane były kompletne dla wszystkich zmiennych z wyjątkiem rasy; brakowało danych o wyścigu o 27 procent. Stowarzyszenie szacuje, że poziom błędu w kodowaniu wynosi procent. Kody z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, dziewiąta korekta, modyfikacja kliniczna (ICD-9-CM) zostały uzyskane dla maksymalnie pięciu procedur i pięciu diagnoz na jeden zrzut. Szpitale pogrupowano według liczby zrzutu rocznie i sklasyfikowano jako małe (z mniej niż 9000 zrzutów, 124 szpitale), średnie (od 9000 do 14,999 zrzutów, 29 szpitali) lub duże (15 000 lub więcej zrzutów, 27 szpitali) ). Zostały również pogrupowane według lokalizacji, zarówno jako miejskie (zlokalizowane w jednym z sześciu powiatów metropolitalnych, 69 szpitali), jak i wiejskie (zlokalizowane w dowolnym innym kraju, 111 szpitali). Ubezpieczenie zdrowotne zostało sklasyfikowane jako komercyjne (w tym Blue Cross-Blue Shield i innych prywatnych ubezpieczycieli), zapewnione przez rząd (w tym Medicare, Medicaid i odszkodowania pracownicze) lub inne (w tym organizacje opieki zdrowotnej i plany płacowe). Dane dotyczące szpitali nie były dostępne.
Identyfikacja przypadków
Kody procedur ICD-9-CM zostały użyte do identyfikacji hospitalizacji, podczas których wykonano histerektomię
[przypisy: hurtownia portfeli, apteka śrem dyżur, buprenorfina ]
[patrz też: apteka śrem dyżur wrocław, apteka skoczów dyżur, apteka śrem dyżur ]

Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994

Procedury laparoskopowe zostały szybko wprowadzone do praktyki klinicznej w ciągu ostatniej dekady, często zanim zostały krytycznie porównane ze standardowymi procedurami. Lapidoskopowo wspomagana histerektomia pochwy została wypromowana jako substytut histerektomii brzusznej i pochwowej, z deklarowanymi korzyściami płynącymi z niższych kosztów, krótszymi pobytami w szpitalu i szybszym odzyskiwaniem pooperacyjnym.1,2 Jednak w tej procedurze odnotowano wyższe opłaty z powodu dłuższej pracy razy i korzystanie z drogich instrumentów jednorazowych. 3.4 Nowe formy technologii mogą być odpowiedzialne przynajmniej w części za rosnące koszty opieki zdrowotnej. Mimo, na przykład, możliwości obniżenia kosztów cholecystektomii laparoskopowej, spowodowało to zwiększenie częstości cholecystektomii i wyższe ogólne koszty. Zbadaliśmy zastosowanie histerektomii pochwy w jamie brzusznej, pochwowej i laparoskopowej w Ohio w latach 1988-1994. (więcej…)