BiałaczkaNeoplastic Diseases of the Blood ad

Taki układ praktycznie gwarantuje powtarzanie i trudności w wydobywaniu informacji. Trzy rozdziały dotyczą immunofenotypów: jeden w rozdziale dotyczącym przewlekłych białaczek, drugi w rozdziale dotyczącym ostrej białaczki i trzeci pod tytułem Immunologia chłoniaków . Czytelnik chce wiedzieć o genach zmiennego regionu immunoglobulin w ostrej białaczce limfatycznej. będzie musiał zajrzeć do sekcji na temat szpiczaka, aby znaleźć temat. Brak organizacji tematycznej pokazuje również w niekonsekwencji książki. Dobrze napisane, dokładne i autorytatywne rozdziały dotyczące szpiczaka kontrastują z pojedynczym rozdziałem dotyczącym makroglobulinemii, który może odpowiadać ogólnemu podręcznikowi, ale nie jest specjalistyczną książką, taką jak Neoplastic Diseases of the Blood. Opisy cytogenetyki, rozproszone w całym tekście, składają się głównie z list, niewiele o funkcjonalnych implikacjach niezwykłych rearanżacji, delecji, duplikacji, inwersji i innych sztuczek, z których mogą korzystać komórki nowotworowe. A minimalna choroba resztkowa w białaczkach i chłoniakach, ważny temat z wieloma konsekwencjami i nierozwiązanymi pytaniami, zasługuje tylko na jeden krótki akapit (dla kontrastu białaczka zawiera szczegółową dziewięciostronicową dyskusję z wieloma informacjami i wykresami). Nowotworowe Choroby Krwi mają dobre rozdziały dotyczące szpiczaka i innych równie dobrych, takie jak doskonałe streszczenia ostrej białaczki promielocytowej, białaczki związane z terapią i chłoniaki w połączeniu z innymi chorobami. Na szczególną uwagę zasługują fascynujące historyczne relacje z białaczek, gammopatii monoklonalnych i chłoniaków. Brak jednolitego motywu pomniejsza przydatność neoplastycznych chorób krwi, ale wiele aspektów tej książki spodoba się doświadczonym klinicystom.
Robert S. Schwartz, MD

[patrz też: amiodaron, chloramfenikol, dienogest ]
[podobne: apteka śrem dyżur wrocław, apteka skoczów dyżur, apteka śrem dyżur ]