Biosynteza w wazopresyny in vitro i ultrastruktura raka oskrzela: PACJENT Z ZESPOŁEM SEKWENCYJNEGO WYKRYWANIA HORMONU ANTYIDIURETYCZNEGO

Stwierdzono, że nowotwory od pacjentów z zespołem niewłaściwego wydzielania hormonu antydiuretycznego (SIADH) zawierają duże ilości wazopresyny, antydurektycznego hormonu. Nowotwór płuc od pacjenta z hiponatremią najprawdopodobniej spowodowany SIADH został usunięty podczas zabiegu chirurgicznego i stwierdzono, że zawiera on 23,5 mU wazopresyny / g mokrej masy za pomocą oznaczenia radioimmunologicznego. Plasterki tego nowotworu inkubowano z fenyloalaniną-3H. Argininowa wazopresyna-3H została oczyszczona z inkubatu przez chromatografię kolumnową Sephadex G-25 w dwóch różnych układach, utlenianie kwasem solnym i chromatografia kolumnowa z wymywaniem gradientowym z dietyloaminoetylo-Sephadex. Ponieważ utlenianie wazopresyny powoduje drastyczną zmianę konformacyjną z przerwaniem pierścienia cyklicznego polipeptydu i dodaniem dwóch reszt kwasu cysteinowego w cząsteczce, materiał radioaktywny eluowany jednocześnie z wazopresyną zarówno przed, jak i po tej procedurze został uznany za wazopresynę argininy-3H . Zgodnie z naszą wiedzą jest to pierwsza demonstracja biosyntezy wazopresyny in vitro przez guz u pacjenta z SIADH. Ultrastrukturalnie rak oskrzeli składał się z małych niezróżnicowanych i granulowanych komórek. Granulowane komórki nowotworowe miały dobrze rozwinięte organelle (retikulum endoplazmatyczne, wolne rybosomy) związane z syntezą białek. Granulki wydzielnicze obecne w komórkach nowotworowych były małe, otoczone membraną ograniczającą i przypominały te, które opisano w polipeptydowych komórkach wydzielających hormony.
[więcej w: apteka głogów dyżur, apteka skoczów dyżur, apteka rybnik dyżur ]