Generowanie komórek supresorowych u myszy po urazie chirurgicznym.

Niedoczynność immunologiczna jest często obserwowana u pacjentów po różnych typach urazów i wiąże się ze zwiększoną chorobowością i śmiertelnością z powikłań infekcyjnych. Aby lepiej zrozumieć zaburzenia immunologiczne związane z traumą, zbadaliśmy to zjawisko w modelu zwierzęcym. Splenocyty myszy myszy traumatyzowanych przez amputację ich prawych kończyn tylnych konsekwentnie wykazywały zmniejszoną zdolność do proliferacji w odpowiedzi na alloantygeny i do tworzenia alloreaktywnych komórek cytolitycznych w mieszanych hodowlach limfocytów. Znieczulenie samo w sobie nie miało wpływu na ten system. Immunoincompetency wykryto od 2 h do 6 dni po urazie chirurgicznym i całkowicie odwrócono przez usunięcie adherentnych i fagocytujących komórek ze splenocytów. Ponadto, dodanie splenocytów z traumatyzowanych myszy do mieszanych hodowli limfocytów od normalnych myszy zapobiegło odpowiedzi normalnych limfocytów na alloantygeny, co sugeruje istnienie komórek supresorowych. Stwierdzono, że komórki supresorowe przylgnęły do szkła i do kolumn z wełny nylonowej i były zawarte w populacji komórek z dodatnią esterazy. Były one niewrażliwe na leczenie surowicami anty-Thy 1.2 i anty-Ig w obecności dopełniacza. Dlatego niniejsze wyniki sugerują, że twoja 1,2-ujemna, Ig-ujemna, pozytywna esterazy populacja zdolna do przylegania do szkła i wełny nylonowej, prawdopodobnie makrofagi, była odpowiedzialna za hamowanie odpowiedzi limfocytów na alloantygeny u zwierząt po urazach.
[patrz też: przedszkole gdańsk, apteka śrem dyżur, apteka mielec dyżur ]