Glukoza dożylna hamuje wytwarzanie glukozy, ale nie proteolizę u skrajnie przedwcześnie urodzonych noworodków.

Aby ustalić, czy niezdolność do stłumienia wytwarzania glukozy i zwiększenia wykorzystania glukozy w odpowiedzi na infuzję glukozy jest nieodłączną cechą niedojrzałych osobników, określiliśmy współczynnik pojawiania się glukozy (R (a)) u minimalnie obciążonych, stabilnych klinicznie, skrajnie przedwcześnie urodzonych niemowląt (w przybliżeniu). Ciąża 26-tygodniowa) przy dwóch szybkościach wlewu glukozy (6,2 +/- 0,4 i 9,5 +/- 0,5 mg / kg na minutę). Oceniliśmy również, czy wzrost dostarczania glukozy hamuje proteolizę przez pomiar R (a) fenyloalaniny i leucyny. Glukoza R (a) (i wykorzystanie) znacznie wzrosła przy wyższej szybkości wlewu glukozy (7,9 +/- 0,5 vs. 9,8 +/- 0,6 mg / kg na minutę). Wytwarzanie glukozy utrzymywało się przy niższym wskaźniku wlewu glukozy, ale było zmniejszone do prawie zera przy wyższej szybkości (1,7 +/- 0,5 vs. 0,3 +/- 0,1 mg / kg na minutę). Na proteolizę nie wpłynęła wyższa szybkość wlewu glukozy, co odzwierciedlała brak zmian w szybkości pojawiania się fenyloalaniny (96 +/- 5 vs. 95 +/- 3 mumol / kg na godzinę) lub leucyny (285 +/- 20 vs 283 +/- 14 mumoli / kg na godzinę). Tak więc, klinicznie stabilne, skrajnie przedwcześnie urodzone niemowlęta hamują wytwarzanie glukozy i zwiększają wykorzystanie glukozy w odpowiedzi na zwiększony wlew glukozy, nie wykazując żadnej naturalnej niedojrzałości tych procesów. Przeciwnie, zwiększenie szybkości dostarczania glukozy nie powoduje zmian w proteolizie całego ciała u tych niemowląt. Nie zdefiniowano jeszcze regulacji proteolizy w tej populacji.
[podobne: dyżury aptek suwałki, apteka głogów dyżur, apteka rybnik dyżur ]