Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad 5

Najczęstszą procedurą wtórną wykonywaną w połączeniu z laparoskopową histerektomią pochwową i histerektomią brzuszną było wycięcie sutków, owoforektomia lub oba, z lub bez adhezytyzacji. Najczęstszym zabiegiem wtórnym wykonywanym w połączeniu z histerektomią pochwy była naprawa wypadania pochwy lub leczenie chirurgiczne z powodu nietrzymania moczu. Wyniki chirurgiczne
Powikłania śródoperacyjne wystąpiły u 6 procent pacjentów poddanych laparoskopowej histerektomii pochwy, 2 procent u kobiet poddanych histerektomii pochwy i 4 procent u kobiet poddanych histerektomii brzusznej (P = 0,02 dla porównania pierwszej i drugiej grupy, a P = 0,10 dla porównanie pierwszej i trzeciej grupy). Dwanaście procent haperektomii pochwy wspomaganych laparoskopowo przekształcono w otwartą laparotomię, w porównaniu z 2 procentami całkowitej histerektomii pochwy (p <0,001).
Wykorzystanie zasobów i kosztów opieki
Średni czas hospitalizacji pacjentów poddanych laparoskopowej histerektomii pochwy (2,6 dnia) był znacznie krótszy niż u osób, które przeszły histerektomię pochwy (2,9 dnia) lub histerektomię brzuszną (3,9 dnia) (p <0,02 dla wszystkich porównań). Średni pobyt u pacjentów poddawanych laparoskopowej histerektomii pochwy był o ponad jeden dzień krótszy niż u pacjentów poddawanych histerektomii brzusznej, zarówno gdy nie wykonywano wtórnego zabiegu, jak i podczas wycięcia jamy ustnej, wycięcia jajowodów lub obu, niezależnie od tego, czy wykonano adhezjolizę. W przypadku pacjentów poddawanych laparoskopowej histerektomii pochwy oraz kobiet po histerektomii pochwy średni pobyt był podobny, gdy nie wykonano wtórnej procedury. Wycięcie sutków, owoforektomia i oba razem nie miały wpływu na średni czas pozostawania, ale poprawienie przyczepności i naprawa wypadnięcia zwiększyły ją.
Tabela 2. Tabela 2. Całkowite opłaty dla różnych podgrup pacjentów, zgodnie z techniką histerektomii. Pomimo krótszego średniego pobytu z laparoskopową histerektomią pochwy, średnie całkowite opłaty (obejmujące zarówno opłaty za udogodnienia, jak i honoraria zawodowe) były najwyższe dla pacjentów poddawanych tej procedurze (Tabela 2). Średnie całkowite opłaty za histerektomię pochwy po laparoskopii były wyższe niż w przypadku histerektomii brzusznej o 1032 USD (p <0,001) i wyższe niż w przypadku histerektomii pochwy o 1895 USD (p <0,001). Całkowite opłaty za histerektomię pochwy po laparoskopii były o 140 USD wyższe niż w przypadku histerektomii brzusznej, gdy wykonano ooforektomię, salpingektomię lub obie metody, a 256 USD było wyższe, gdy nie wykonano powiązanej procedury wtórnej.
Tabela 3. Tabela 3. Koszty obiektu dla różnych podgrup pacjentów, zgodnie z techniką histerektomii. Różnice w kosztach obiektu związane z hospitalizacjami trzech typów histerektomii pokrywały różnice w opłatach (tab. 3). Średnie całkowite koszty obiektu dla histerektomii pochwowej wspomaganej laparoskopowo były o 167 USD wyższe niż w przypadku histerektomii brzusznej, gdy nie wykonano powiązanej procedury, a 1060 USD było wyższe, gdy wykonano salpingektomię, owoforektomię lub oba.
Częściowo wyższe koszty i opłaty związane z laparoskopową histerektomią pochwy wynikały z dłuższego czasu pracy
[patrz też: cefepim, busulfan, buprenorfina ]
[hasła pokrewne: dyżury aptek poznań, dyżury aptek śrem, przedszkole gdańsk ]

Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad 5

Najczęstszą procedurą wtórną wykonywaną w połączeniu z laparoskopową histerektomią pochwową i histerektomią brzuszną było wycięcie sutków, owoforektomia lub oba, z lub bez adhezytyzacji. Najczęstszym zabiegiem wtórnym wykonywanym w połączeniu z histerektomią pochwy była naprawa wypadania pochwy lub leczenie chirurgiczne z powodu nietrzymania moczu. Wyniki chirurgiczne
Powikłania śródoperacyjne wystąpiły u 6 procent pacjentów poddanych laparoskopowej histerektomii pochwy, 2 procent u kobiet poddanych histerektomii pochwy i 4 procent u kobiet poddanych histerektomii brzusznej (P = 0,02 dla porównania pierwszej i drugiej grupy, a P = 0,10 dla porównanie pierwszej i trzeciej grupy). Dwanaście procent haperektomii pochwy wspomaganych laparoskopowo przekształcono w otwartą laparotomię, w porównaniu z 2 procentami całkowitej histerektomii pochwy (p <0,001).
Wykorzystanie zasobów i kosztów opieki
Średni czas hospitalizacji pacjentów poddanych laparoskopowej histerektomii pochwy (2,6 dnia) był znacznie krótszy niż u osób, które przeszły histerektomię pochwy (2,9 dnia) lub histerektomię brzuszną (3,9 dnia) (p <0,02 dla wszystkich porównań). (więcej…)