Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad 6

Gdy nie było żadnej podobnej procedury, laparoskopowa histerektomia pochwy wymagała 35 minut więcej czasu w sali operacyjnej niż histerektomia brzuszna (158 vs. 123 minuty) i 70 minut więcej niż histerektomia pochwy (158 vs. 88 minut) (P <0,001 dla obu porównań ). Podczas wykonywania salpingektomii, owoforektomii lub obu tych metod, ale bez adhezytyzacji, średni czas operacji w sali operacyjnej potrzebny do laparoskopowej histerektomii pochwy wynosił 46 minut więcej niż w przypadku histerektomii brzusznej i 72 minuty więcej niż w przypadku histerektomii pochwy. Podobna ilość czasu potrzebnego na regenerację była potrzebna w przypadku wszystkich trzech technik, zarówno w przypadku braku procedury wtórnej, jak i podczas salpingectomii, jajowodów lub obu metod. Średnia opłata za zaopatrzenie medyczne i chirurgiczne była o 1990 wyższa w przypadku histerektomii pochwy wspomaganej laparoskopowo (1 485 USD) niż w przypadku histerektomii brzusznej (295 USD) i o 251 USD więcej niż w przypadku histerektomii pochwy (234 USD) (p <0,001 dla obu porównań). Różnice te były podobne niezależnie od tego, które z procedur drugorzędnych zostały wykonane lub czy zostały wykonane.
Tabela 4. Tabela 4. Opłaty i koszty laparoskopowej histerektomii pochwy w zależności od tego, czy użyte zapasy były jednorazowe. Porównaliśmy całkowite opłaty, opłaty za udogodnienia i koszty zaopatrzenia medycznego i chirurgicznego, które były związane z laparoskopową histerektomią pochwową, w zależności od tego, czy wykonano zabieg z użyciem jednorazowych zapasów, dostaw niedyspozycyjnych, czy kombinacji tych dwóch (tabela 4). Średnie koszty dostaw były wyższe o 1.496 USD, gdy procedury były wykonywane z dostawami jednorazowymi, niż gdy były wykonywane z dostawami jednorazowymi. Pomimo potencjalnych oszczędności czasu związanego ze stosowaniem zszywacza endoskopowego, średni czas pracy w pomieszczeniu z jednorazowymi zapasami był większy, nie mniej niż w przypadku operacji wykonywanych z niedozwolonymi dostawami. Wśród pacjentów poddanych laparoskopowej histerektomii pochwy bez związanej z nią wtórnej procedury, średni czas pracy sali operacyjnej wynosił 165 minut, gdy używano jednorazowych zapasów (67 pacjentów), 143 minuty, gdy stosowano niedozwolone zapasy (7 pacjentów) i 122 minuty, gdy zastosowano kombinację tych dwóch (13 pacjentów). W związku z tym całkowite opłaty za infrastrukturę i całkowite opłaty (z dodanymi opłatami zawodowymi) były znacznie wyższe w przypadku histerektomii pochwowej wspomaganej laparoskopowo, tylko w przypadku użycia jednorazowych materiałów eksploatacyjnych.
Przeprowadzono wielowymiarowe analizy regresji, aby porównać trzy techniki histerektomii w odniesieniu do kosztów i wykorzystania zasobów, z dostosowaniem do wieku, liczby współistniejących stanów medycznych, masy macicy i wykonanych procedur wtórnych. Korekty te miały niewielki wpływ na wyniki. Analizy regresji wykazały również, że pacjenci w wieku co najmniej 60 lat mieli średnie całkowite obciążenia, które były 938 wyższe niż u pacjentów w wieku poniżej 40 lat, oraz opłaty za urządzenia, które były 817 dolarów wyższe, po skorygowaniu o liczbę współistniejących stanów i o masie macicy. Po skontrolowaniu masy macicy i liczby współistniejących stanów, wzrost o 10 lat (na przykład, gdy pacjent 65 lat był porównywany z pacjentem w wieku 55 lat) był związany ze wzrostem o 246 USD kosztów obiektu ( P <0,001) [przypisy: suprasorb, buprenorfina, Leukocyturia ] [więcej w: apteka dyżur wrocław, apteka głogów dyżur, przedszkole gdańsk morena ]

Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad 6

Gdy nie było żadnej podobnej procedury, laparoskopowa histerektomia pochwy wymagała 35 minut więcej czasu w sali operacyjnej niż histerektomia brzuszna (158 vs. 123 minuty) i 70 minut więcej niż histerektomia pochwy (158 vs. 88 minut) (P <0,001 dla obu porównań ). Podczas wykonywania salpingektomii, owoforektomii lub obu tych metod, ale bez adhezytyzacji, średni czas operacji w sali operacyjnej potrzebny do laparoskopowej histerektomii pochwy wynosił 46 minut więcej niż w przypadku histerektomii brzusznej i 72 minuty więcej niż w przypadku histerektomii pochwy. Podobna ilość czasu potrzebnego na regenerację była potrzebna w przypadku wszystkich trzech technik, zarówno w przypadku braku procedury wtórnej, jak i podczas salpingectomii, jajowodów lub obu metod. (więcej…)