Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad 7

Ponadto, pacjenci z masą macicy wynoszącą co najmniej 400 g mieli średnie całkowite ładunki i średnie opłaty za urządzenia, które były o 280 USD wyższe niż u pacjentów z masą macicy poniżej 400 g, po tym, jak kontrolowaliśmy wiek i liczbę współistniejących stanów. Wreszcie, po kontroli pod kątem wieku i masy macicy, pacjenci z jednym lub więcej współistniejącymi schorzeniami mieli średni koszt w zakładzie o 239 USD wyższy niż pacjentów bez współistniejących schorzeń (p = 0,01). Dyskusja
Pomimo zmniejszonej inwazyjności i krótszego pobytu w szpitalu związanej z laparoskopową histerektomią pochwy, stwierdziliśmy, że czas operacji, czas znieczulenia, koszt zaopatrzenia, koszty i opłaty obiektu oraz całkowite opłaty (opłaty za udogodnienia i opłaty zawodowe) za tę procedurę zostały obniżone. znacznie wyższe niż w przypadku histerektomii pochwy lub histerektomii brzusznej. Koszt hospitalizacji z powodu laparoskopowej histerektomii pochwy był wyższy niezależnie od tego, które z powiązanych zabiegów chirurgicznych również wykonano, czy też przeprowadzono takie zabiegi. Ponadto procedura była znacznie droższa, gdy do każdego etapu laparoskopowej części procedury stosowano jednorazowe, w porównaniu z niedyspozycyjnymi materiałami. Kiedy laparoskopowo wykonywano hysterektomię pochwy za pomocą niedyspozycyjnych materiałów lub kombinacji jednorazowych i nierozbieralnych zapasów, ładunek ośrodka nie był znacznie wyższy niż w przypadku histerektomii jamy brzusznej.
Nie jest zaskakujące, że koszty związane z laparoskopową histerektomią pochwy były wyższe niż w przypadku dwóch alternatywnych procedur. Ponieważ laparoskopowa histerektomia pochwy łączy podejście brzuszne i pochwowe, wymagane są dwa zestawy instrumentów i draperii oraz dwie różne konfiguracje operacyjne, zwiększając zarówno czas, jak i poród. Ponadto, gdy masa macicy wynosi 400 g lub więcej, część pochwy operacji często staje się trudniejsza, co zwiększa czas w sali operacyjnej.
Kilka jednorazowych instrumentów jest rutynowo stosowanych w histerektomii jamy brzusznej lub histerektomii pochwy. W przypadku histerektomii pochwowej wspomaganej laparoskopowo dostępne są jednorazowe instrumenty na każdym etapie laparoskopowej części zabiegu. Najdroższym z tych instrumentów są endoskopowe urządzenia do zszywania. Niektórzy chirurdzy uważają, że przyrządy do zszywania znacznie zmniejszają czas potrzebny na tę część histerektomii. Ponadto narzędzia jednorazowego użytku są zawsze czyste i ostre, a ich zadaniem jest ułatwianie określonych etapów operacji. Niemniej jednak nie było ogólnego skrócenia czasu pracy, gdy używane były jednorazowe instrumenty dla wszystkich kroków w laparoskopowej części procedury.
Porównaliśmy koszty i wykorzystanie zasobów w opiece nad pacjentami określonymi jako klinicznie podobne na podstawie procedur wtórnych (jeśli istnieją) wykonanych w połączeniu z hysterektomią. Dostosowaliśmy analizę dla wieku, liczby współistniejących stanów i masy macicy. W rezultacie uważamy, że różnice w kosztach można przypisać różnicom między zastosowanymi technikami histerektomii, a nie różnicami w rodzaju leczonych pacjentów.
[podobne: polyporus, buprenorfina, cefepim ]
[więcej w: przedszkole nr 17, dyżury aptek suwałki, apteka strzelin dyżur ]

Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad 7

Ponadto, pacjenci z masą macicy wynoszącą co najmniej 400 g mieli średnie całkowite ładunki i średnie opłaty za urządzenia, które były o 280 USD wyższe niż u pacjentów z masą macicy poniżej 400 g, po tym, jak kontrolowaliśmy wiek i liczbę współistniejących stanów. Wreszcie, po kontroli pod kątem wieku i masy macicy, pacjenci z jednym lub więcej współistniejącymi schorzeniami mieli średni koszt w zakładzie o 239 USD wyższy niż pacjentów bez współistniejących schorzeń (p = 0,01). Dyskusja
Pomimo zmniejszonej inwazyjności i krótszego pobytu w szpitalu związanej z laparoskopową histerektomią pochwy, stwierdziliśmy, że czas operacji, czas znieczulenia, koszt zaopatrzenia, koszty i opłaty obiektu oraz całkowite opłaty (opłaty za udogodnienia i opłaty zawodowe) za tę procedurę zostały obniżone. znacznie wyższe niż w przypadku histerektomii pochwy lub histerektomii brzusznej. Koszt hospitalizacji z powodu laparoskopowej histerektomii pochwy był wyższy niezależnie od tego, które z powiązanych zabiegów chirurgicznych również wykonano, czy też przeprowadzono takie zabiegi. (więcej…)