Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad 8

Aby nasze porównania były dokładne i wykluczały pacjentów, którzy przeszli bardziej znaczącą operację w kierunku raka, dokonaliśmy szczegółowej analizy ponad 1000 schematów szpitalnych pacjentów, zamiast polegać wyłącznie na skomputeryzowanych danych administracyjnych. Te przeglądy umożliwiły nam uzyskanie danych dotyczących wieku, masy ciała i wskazań do operacji dla każdego pacjenta oraz zidentyfikowania procedur, które rozpoczęły się jako laparoskopowo wspomagana histerektomia pochwy, ale zostały przekształcone w histerektomię brzuszną, a zatem zostały zakodowane i opatrzone zarzutami, jak te ostatnie na streszczeniach wypisywania. Oszacowaliśmy koszty obiektu, a także opłaty za infrastrukturę, stosując współczynniki koszt-opłata specyficzne dla każdego miejsca powstawania kosztów. Moglibyśmy w ten sposób wyciągnąć wnioski dotyczące kosztów związanych z każdą techniką zarówno z punktu widzenia szpitala, jak i ubezpieczyciela.
Najbardziej godnym uwagi ograniczeniem naszej analizy jest to, że badaliśmy tylko jedną instytucję. Koszty i opłaty za trzy techniki histerektomii mogą się różnić w innych instytucjach, ale jest prawdopodobne, że nasze główne wnioski można uogólnić. Zbadaliśmy doświadczenie blisko 100 chirurgów, ale nie kontrolowaliśmy różnic między nimi w zakresie wiedzy technicznej.
Oceny dotyczące preferowanego podejścia do histerektomii powinny opierać się na kilku czynnikach, w tym wskazaniach do zabiegu, charakterystykach klinicznych pacjenta (takich jak szacowana wielkość i masa macicy) oraz chorobowości i kosztach związanych z techniką. Gdy można wykonać histerektomię pochwy, nasza analiza potwierdza, że jest to najmniej kosztowne podejście i że powikłania śródoperacyjne są z nią rzadsze niż w przypadku histerektomii pochwowej wspomaganej laparoskopowo. Lapidoskopowo wspomagana histerektomia pochwy może oferować pacjentom kilka korzyści w stosunku do histerektomii brzusznej, takich jak zmniejszenie dyskomfortu pooperacyjnego, krótszy okres rekonwalescencji po wypisaniu i możliwość uniknięcia dużego nacięcia w jamie brzusznej, ale nasza analiza sugeruje, że gdy jednorazowe instrumenty są używane na wszystkich etapach w laparoskopowej części zabiegu koszty szpitalne zarówno szpitala, jak i ubezpieczyciela są znacznie wyższe w przypadku zabiegu laparoskopowego.
Nie jest prawdopodobne, aby używanie jednorazowych instrumentów w trakcie laparoskopowej histerektomii pochwy zapewniało wystarczającą przewagę nad histerektomią brzuszną, aby uzasadnić dodatkowe koszty. To, czy korzyści dla pacjenta z techniki laparoskopowej bez użycia narzędzi jednorazowych są warte dodatkowych kosztów, jest kwestią wymagającą oceny wartości. Prowadzone obecnie badania prospektywne będą oceniały jakość życia pacjentów, zdolność do powrotu do pracy i produktywność po histerektomii, aby wyjaśnić względne korzyści i opłacalność tych dwóch procedur.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez Greater Baltimore HealthCare, Baltimore.
Dr Dorsey jest konsultantem w United States Surgical Corporation w Norwalk, w stanie Connecticut, produkującym jednorazowe instrumenty laparoskopowe i posiada akcje w CR Bard, która ma filię produkującą instrumenty laparoskopowe.
Jesteśmy wdzięczni Laurie Beyer, CPA i Brianowi Jacqueowi z działu finansowego w Greater Baltimore Medical Center za pomoc w obliczaniu stosunku kosztów do opłat, oraz Susanne Bendler, Carolyn Pomponio i Vicki Watkins za pomoc techniczną.
Author Affiliations
Z Departamentu Ginekologii, Greater Baltimore Medical Center, Baltimore (JHD, PMH); i Corning HTA, Washington, DC (RIG, MMM, EPS).
Prośba o przedruk do Dr. Dorseya w Departamencie Ginekologii, Greater Baltimore Medical Center, 6569 N. Charles St., Suite 307, Baltimore, MD 21204.
[przypisy: amiodaron, busulfan, cefepim ]
[podobne: apteka suwałki dyżur, apteka poznań dyżur, apteka rybnik dyżur ]

Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad 8

Aby nasze porównania były dokładne i wykluczały pacjentów, którzy przeszli bardziej znaczącą operację w kierunku raka, dokonaliśmy szczegółowej analizy ponad 1000 schematów szpitalnych pacjentów, zamiast polegać wyłącznie na skomputeryzowanych danych administracyjnych. Te przeglądy umożliwiły nam uzyskanie danych dotyczących wieku, masy ciała i wskazań do operacji dla każdego pacjenta oraz zidentyfikowania procedur, które rozpoczęły się jako laparoskopowo wspomagana histerektomia pochwy, ale zostały przekształcone w histerektomię brzuszną, a zatem zostały zakodowane i opatrzone zarzutami, jak te ostatnie na streszczeniach wypisywania. Oszacowaliśmy koszty obiektu, a także opłaty za infrastrukturę, stosując współczynniki koszt-opłata specyficzne dla każdego miejsca powstawania kosztów. Moglibyśmy w ten sposób wyciągnąć wnioski dotyczące kosztów związanych z każdą techniką zarówno z punktu widzenia szpitala, jak i ubezpieczyciela.
Najbardziej godnym uwagi ograniczeniem naszej analizy jest to, że badaliśmy tylko jedną instytucję. (więcej…)