Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad

Wykluczyliśmy także 45 pacjentów, którzy przeszli radykalną lub częściową histerektomię (kody ICD-9-CM 68,6 i 68,3), ponieważ skupiliśmy się na histerektomii wykonywanej w leczeniu łagodnych stanów. Z pozostałych 1193 pacjentów zapisy szpitalne nie były dostępne dla 39 (3 procent). Po szczegółowym przeglądzie wykresów wykluczono dodatkowych 105 pacjentów, ponieważ ich histerektomie wykonano w celu leczenia raka. Tak więc do analizy włączono 1049 pacjentów (74 procent osób poddanych histerektomii w ośrodku w 1993 i 1994 roku). Procedury 1049 wykonało łącznie 96 chirurgów. Dane demograficzne i kliniczne
Dane zostały pobrane z kart szpitalnych przez jedną z pięciu zarejestrowanych pielęgniarek. Zebrane informacje obejmowały wiek, wzrost, wagę, historię medyczną pacjenta, wskazania do zabiegu chirurgicznego, procedury operacyjne (w tym informacje o tym, czy histerektomia pochwy została przekształcona w procedurę brzuszną), ustalenia śródoperacyjne i powikłania, powikłania pooperacyjne oraz wyniki patologiczne badania, w tym ciężar macicy. Każda wskazówka do histerektomii została sklasyfikowana w jednej z czterech kategorii: (1) nieprawidłowości w macicy, zdefiniowane jako wszelkie klinicznie zdiagnozowane anomalie, które dotyczyły macicy (takie jak mięśniaki) lub spowodowały dysfunkcję macicy (takie jak zaburzenie krwawienia); (2) zaburzeń przydatków, zdefiniowanych jako wszelkie klinicznie zdiagnozowane nieprawidłowości obejmujące jajnik, jajowód lub oba (takie jak torbiel jajnika lub masa jajowodów); (3) nieprawidłowości brzucha lub miednicy, zdefiniowane jako wszelkie inne nieprawidłowości w okolicy brzucha lub miednicy, takie jak endometrioza, ból, choroba zapalna miednicy lub masa, która nie została opisana jako przydatek lub włókniak macicy; oraz (4) nieprawidłowości relaksacji miednicy, definiowane jako wszelkie nieprawidłowości wynikające z wad nośnych miednicy powięziowej. Tak więc pacjent mógł mieć więcej niż jedno wskazanie do operacji. Śródoperacyjne stwierdzenie rozległych zrostów odnotowano, gdy opis czynnościowy opisał zrosty jako liczne, masywne, grube lub wymagające rozległej adhezylizacji, aby chirurg mógł uwolnić lub uzyskać dostęp do struktury miednicy. Na podstawie zapisów znieczulenia i dokumentacji pielęgniarskiej zebrano dane dotyczące czasu spędzonego w sali operacyjnej, w znieczuleniu oraz w sali pooperacyjnej.
Dane ekonomiczne
Opłaty wnoszone przez zakład za wszystkie zasoby wykorzystane podczas hospitalizacji, takie jak czas pracy i zapasy, oraz za całą hospitalizację, uzyskano z bazy danych ośrodka medycznego. Opłaty za sprzęt do znieczulenia oparto na czasie w znieczuleniu i opłatach za minutę dostarczonych przez dział finansowy ośrodka medycznego.
Aby oszacować honoraria zawodowe za każdą hospitalizację, przypisaliśmy wartości względne na podstawie względnej wartości opartej na zasobach Medicare do wszystkich kodów procedur ICD-9-CM, które miały profesjonalny komponent, a także do usług chirurgiczno-patologicznych z profesjonalnym -service komponenty, ale bez kodu procedury ICD-9-CM. Szacowane honoraria zawodowe za znieczulenie oparte były na czasie w znieczuleniu. Czas znieczulenia, wyrażony w minutach, podzielono przez 15 i zaokrąglono do najbliższej liczby całkowitej w celu uzyskania jednostek wartości względnej dla czasu znieczulenia dla każdego pacjenta.
[przypisy: dekstran, anakinra, Enteroldiltiazem ]
[patrz też: dyżury aptek skoczów, apteka mielec dyżur, apteka nysa dyżur ]

Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii ad

Wykluczyliśmy także 45 pacjentów, którzy przeszli radykalną lub częściową histerektomię (kody ICD-9-CM 68,6 i 68,3), ponieważ skupiliśmy się na histerektomii wykonywanej w leczeniu łagodnych stanów. Z pozostałych 1193 pacjentów zapisy szpitalne nie były dostępne dla 39 (3 procent). Po szczegółowym przeglądzie wykresów wykluczono dodatkowych 105 pacjentów, ponieważ ich histerektomie wykonano w celu leczenia raka. Tak więc do analizy włączono 1049 pacjentów (74 procent osób poddanych histerektomii w ośrodku w 1993 i 1994 roku). Procedury 1049 wykonało łącznie 96 chirurgów. (więcej…)