Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii cd

Podstawowa liczba jednostek wartości względnej dla każdej procedury (8 dla histerektomii brzusznej i 6 dla histerektomii pochwy i laparoskopowo histerektomii pochwowej) została dodana do jednostek wartości względnej na czas, aby uzyskać całkowitą liczbę jednostek wartości względnej do znieczulenia. Jednostki wartości względnej zostały przeliczone na opłaty z zastosowaniem współczynników konwersji Medicare 1993 i 1994 dla Baltimore. Następnie oszacowano honoraria zawodowe za każdą hospitalizację. Koszty opieki medycznej, w przeciwieństwie do opłat, były również szacowane za każdą hospitalizację. Obliczyliśmy odsetek całkowitych opłat szpitalnych przypisanych do każdego z 64 centrów kosztów (takich jak sala operacyjna, zaopatrzenie medyczne i chirurgiczne, apteka i wydział patologii). Następnie wybraliśmy centra kosztów, które stanowiły 10 największych udziałów w całkowitych opłatach (na przykład sala operacyjna stanowiła 30 procent opłat). Dla każdego z tych 10 centrów kosztów ocenialiśmy wszystkie zasoby, które zostały użyte w opiece nad pacjentami w naszej próbie, i uszeregowaliśmy zasoby pod względem proporcji całkowitych opłat centrum kosztów, które można przypisać każdemu zasobowi (na przykład w ramach zaopatrzenie medyczne i chirurgiczne, szwy stanowiły 14 procent ładunków, zszywacze endoskopowe 12 procent itd.). Następnie zidentyfikowaliśmy 10 zasobów o najwyższych całkowitych opłatach w każdym miejscu powstawania kosztów lub, jeśli 90 procent opłat w centrum kosztów przypisywano mniej niż 10 zasobom, czyli zasobom stanowiącym 90 procent kosztów.
Oszacowaliśmy bezpośrednie i pośrednie koszty tych zasobów za pomocą danych z działu finansowego. Na przykład obliczyliśmy bezpośrednie koszty sal operacyjnych, dzieląc łączne wydatki sali operacyjnej przez całkowitą liczbę minut spędzonych przez pacjentów na sali operacyjnej. Koszty zaopatrzenia i usług aptecznych zostały oszacowane poprzez zmniejszenie średnich opłat za każdy dostarczony przedmiot i farmaceutyk o kwotę znaczników szpitalnych. Koszty użycia banku krwi i testy histologiczne uzyskano z systemu kalkulacji kosztów laboratorium szpitalnego.
Dla każdego z 10 najlepszych ośrodków kosztów obliczono stosunek kosztów do opłat, dzieląc całkowite koszty 10 najważniejszych zasobów w tym miejscu powstawania kosztów przez łączne opłaty za te same zasoby. Współczynnik kosztu do opłaty dla każdego miejsca powstawania kosztów zastosowano do wszystkich zasobów w tym miejscu powstawania kosztów. Następnie obliczyliśmy średni ważony stosunek kosztów do opłat dla 10 największych centrów kosztów, biorąc całkowite koszty dla każdego centrum i dzieląc je przez sumę opłat dla wszystkich 10 centrów kosztów. Ostatecznie zastosowaliśmy ten średni ważony stosunek kosztów do opłat do każdego z 54 centrów kosztów, które nie zostały uwzględnione w 10 największych centrach kosztów. Kosztorysowane oszacowania kosztów dla kosztów zostały zsumowane w celu uzyskania szacunkowej wartości całkowitych kosztów obiektu dla każdej hospitalizacji. Nie przypisaliśmy kosztów (w przeciwieństwie do obciążeń) do profesjonalnych części składowych procedur.
Analiza statystyczna
Aby uwzględnić różnice w złożoności operacyjnej i opiece pooperacyjnej u pacjentów poddanych różnym zabiegom chirurgicznym, każdy pacjent został przydzielony do jednej z następujących siedmiu wykluczających się nawzajem podgrup na podstawie procedur chirurgicznych wykonywanych w związku z wycięciem macicy: (1) nie powiązana procedura wtórna; (2) naprawa wypadania pochwy, leczenie chirurgiczne nietrzymania moczu lub obu, ale bez żadnej innej procedury ( naprawa chirurgiczna ); (3) adhezyzyza, ale bez żadnej innej procedury; (4) wycięcie jaj, wycięcie jajowodów lub oba, ale bez żadnej innej procedury; (5) naprawa chirurgiczna i wycięcie jaj, wycięcie jajowodów lub jedno i drugie; (6) wycięcie jajowodów, jajowodów lub obu tych metod oraz adhezyza; i (7) inne procedury.
Charakterystyka i wyniki pacjentów leczonych przy pomocy każdej techniki histerektomii oceniano osobno dla każdej z pierwszych sześciu kategorii oraz dla wszystkich pacjentów biorących udział w badaniu, w zależności od zamiaru leczenia.
[podobne: Choroba Perthesa, dekstrometorfan, anakinra ]
[hasła pokrewne: apteka olkusz dyżur, apteka opole dyżur, dyżury aptek rybnik ]

Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii cd

Podstawowa liczba jednostek wartości względnej dla każdej procedury (8 dla histerektomii brzusznej i 6 dla histerektomii pochwy i laparoskopowo histerektomii pochwowej) została dodana do jednostek wartości względnej na czas, aby uzyskać całkowitą liczbę jednostek wartości względnej do znieczulenia. Jednostki wartości względnej zostały przeliczone na opłaty z zastosowaniem współczynników konwersji Medicare 1993 i 1994 dla Baltimore. Następnie oszacowano honoraria zawodowe za każdą hospitalizację. Koszty opieki medycznej, w przeciwieństwie do opłat, były również szacowane za każdą hospitalizację. Obliczyliśmy odsetek całkowitych opłat szpitalnych przypisanych do każdego z 64 centrów kosztów (takich jak sala operacyjna, zaopatrzenie medyczne i chirurgiczne, apteka i wydział patologii). (więcej…)