Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii

Lapidoskopowo wspomagana histerektomia pochwy znalazła szerokie zastosowanie, głównie dlatego, że uważa się, że zachorowalność jest mniejsza po usunięciu dużego nacięcia w jamie brzusznej i inwazyjnych zabiegach śródbrzusznych związanych z całkowitą wycięciem brzucha.1-3 Procedura laparoskopowa była kontrowersyjna, jednak w dużej mierze z tego powodu. niepokoju, że jest on czasem stosowany zamiast całkowitej histerektomii pochwy, ogólnie uważanej za najprostszą i najmniej chorobliwą metodę usuwania macicy, a ponieważ koszty zabiegu laparoskopowego mogą być znacznie wyższe niż w przypadku obu alternatywnych procedur.4-8 Według wielu badań, 9-11 średni pobyt w szpitalu pacjentów poddanych laparoskopowej histerektomii pochwy jest krótszy niż u pacjentów poddawanych innym zabiegom. Jednak odkrycia te często były mylone z różnicami w procedurach chirurgicznych wykonywanych w związku z hysterektomią, takich jak wycięcie jajowodów, adhezylizacja i naprawa uszkodzeń w obrębie miednicy. Wcześniejsze oceny zmienności czasu operacji w celu usunięcia macicy, jak również koszty różnych procedur, również nie wykazały, czy zmiana wynikała z różnic związanych z trzema technikami lub z różnicami w typach pacjentów poddawanych każdej procedurze.
Aby oszacować koszty, opłaty szpitalne i wykorzystanie zasobów związanych z alternatywnymi technikami histerektomii, zgrupowaliśmy hospitalizacje do wycięcia macicy na podstawie przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych oprócz usunięcia macicy. Następnie porównaliśmy ogólne i szczegółowe koszty i obciążenia związane z różnymi technikami.
Metody
Strona naukowa
Centrum Medyczne Greater Baltimore, 372-osobowy szpital naukowy, posiada największą w Gandawie służbę chirurgii ginekologicznej. Lapidoskopowo wspomagana histerektomia pochwy była wykonywana od lutego 1990 roku. W 1993 i 1994 roku w okresie tego badania wykonano 21 610 zabiegów chirurgii ginekologicznej w ośrodku.
Źródła danych
W badaniu wykorzystano trzy źródła danych: skomputeryzowany plik zawierający streszczenia ze szpitala, z diagnozami, procedurami i opłatami za wszystkie hospitalizacje w stanie Maryland, zgodnie z raportem przedstawionym przez Komisję ds. Przeglądu Kosztów Usług Zdrowotnych; skomputeryzowana baza danych prowadzona przez centrum medyczne, zawierająca informacje na temat diagnoz i procedur, wykorzystania zasobów i opłat przedłożonych w związku z każdą usługą świadczoną przez szpital; oraz zapisy szpitalne pacjentów, które przeanalizowaliśmy w ustrukturyzowany sposób.
Wybór pacjentów
Pacjenci poddani histerektomii w 1993 i 1994 roku zostali zidentyfikowani w bazach danych Komisji ds. Przeglądu Kosztów Usług Zdrowotnych i centrum medycznego, gdy jeden z następujących kodów procedur ustanowionych w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, 9 wersja, Kliniczna modyfikacja (ICD-9- CM) przypisano: 68,4 dla histerektomii brzusznej, 68,5 dla histerektomii pochwowej lub 68,5 plus 54,21 (wskazujące na laparoskopię) dla histerektomii pochwy wspomaganej laparoskopowo. Przeanalizowaliśmy wszystkie drugorzędne procedury wymienione w bazie danych ośrodka medycznego dla 1420 zidentyfikowanych pacjentów i wykluczono 182 pacjentów, którzy przeszli jedną lub więcej głównych drugorzędowych procedur niezwiązanych z histerektomią (takich jak częściowa kolektomia lub appendektomia)
[więcej w: noni, buprenorfina, oprogramowanie stomatologiczne ]
[hasła pokrewne: apteka suwałki dyżur, apteka poznań dyżur, apteka rybnik dyżur ]

Koszty i opłaty związane z trzema alternatywnymi technikami histerektomii

Lapidoskopowo wspomagana histerektomia pochwy znalazła szerokie zastosowanie, głównie dlatego, że uważa się, że zachorowalność jest mniejsza po usunięciu dużego nacięcia w jamie brzusznej i inwazyjnych zabiegach śródbrzusznych związanych z całkowitą wycięciem brzucha.1-3 Procedura laparoskopowa była kontrowersyjna, jednak w dużej mierze z tego powodu. niepokoju, że jest on czasem stosowany zamiast całkowitej histerektomii pochwy, ogólnie uważanej za najprostszą i najmniej chorobliwą metodę usuwania macicy, a ponieważ koszty zabiegu laparoskopowego mogą być znacznie wyższe niż w przypadku obu alternatywnych procedur.4-8 Według wielu badań, 9-11 średni pobyt w szpitalu pacjentów poddanych laparoskopowej histerektomii pochwy jest krótszy niż u pacjentów poddawanych innym zabiegom. Jednak odkrycia te często były mylone z różnicami w procedurach chirurgicznych wykonywanych w związku z hysterektomią, takich jak wycięcie jajowodów, adhezylizacja i naprawa uszkodzeń w obrębie miednicy. Wcześniejsze oceny zmienności czasu operacji w celu usunięcia macicy, jak również koszty różnych procedur, również nie wykazały, czy zmiana wynikała z różnic związanych z trzema technikami lub z różnicami w typach pacjentów poddawanych każdej procedurze.
Aby oszacować koszty, opłaty szpitalne i wykorzystanie zasobów związanych z alternatywnymi technikami histerektomii, zgrupowaliśmy hospitalizacje do wycięcia macicy na podstawie przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych oprócz usunięcia macicy. (więcej…)