Porównanie terapii multimodalnej i chirurgii gruczolakoraka przełyku ad

Wielu, którzy mogli dojeżdżać do radioterapii, otrzymało radioterapię jako ambulatoryjni. Pacjenci byli przesłuchiwani i badani codziennie podczas chemioterapii. Następujące badania hematologiczne i biochemiczne przeprowadzono co najmniej dwa razy w tygodniu: liczba płytek i leukocytów oraz pomiary hemoglobiny i elektrolitów w surowicy, kreatyniny, bilirubiny, fosfatazy alkalicznej i .-glutamylotransferazy. Analizę krwi tętniczej i testy czynności płuc przeprowadzono na początku i powtarzano, gdy były wskazane. Chemoterapia
Chemioterapia składała się z dwóch kursów fluorouracylu i cisplatyny. Fluorouracyl (15 mg na kilogram masy ciała na dobę) podawano w infuzji przez 16 godzin w dniach od do 5. Po jednym dniu hydratacji 2 litrami 0,9% roztworu soli, cisplatyna (75 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała powierzchni) w ciągu ośmiu godzin w dniu 7. Cykl ten powtórzono w 6. tygodniu.
Radioterapia
Radioterapię rozpoczynano pierwszego dnia pierwszego cyklu chemioterapii i podawano łącznie przez 15 dni (dni do 5, 8 do 12 i 15 do 19). Wszyscy pacjenci byli leczeni za pomocą megawolterów z fotonami 4-MV (model Cobalt SEM100, Fairy Engineering, lub model Phillips SL75-5) lub fotonami 8-MV (Dynaray model 10, Radiation Dynamics). Obszar poddany zabiegowi rozszerzył się o 5 cm poza podłużne obrzeża guza, jak określono w badaniu endoskopowym i radiologicznym, i 2 do 3 cm poza marginesami promieniowymi. Początkowo wszyscy pacjenci byli leczeni równoległymi przeciwległymi polami (przednio-tylnym i tylno-przednim). Technika została zmodyfikowana w 1994 r. Na układ trójpolowy (pola przednie, prawe-tylne i lewostronne ukośne), aby zmniejszyć ilość promieniowania do rdzenia kręgowego. Przy równoległych przeciwstawnych polach zalecono dawkę środkową wynoszącą 40 Gy w 15 frakcjach (2,67 Gy na frakcję). W technice trójpłaszczyznowej, dawka 40 Gy . 10 procent w 15 frakcjach została dostarczona do całej objętości zabiegu (2,67 Gy na frakcję) za pomocą skomputeryzowanego systemu planowania leczenia (AECL / Theratronics Therplan). Nie było korekty dla przeniesienia promieniowania do płuc podczas żadnej z technik leczenia.
Chirurgia
Operację przeprowadzono osiem tygodni po rozpoczęciu leczenia, ale opóźniono, jeśli liczba leukocytów była mniejsza niż 2500 na milimetr sześcienny lub liczba płytek krwi była mniejsza niż 100 000 na milimetr sześcienny. Zastosowano pięć metod operacyjnych. Guzy kardiomiopatii wycięto przez podejście obejmujące brzuch i lewą stronę klatki piersiowej. U wybranych pacjentów całkowitą gastrektomię i dystalną esophagectomy przeprowadzono metodą brzuszną. Nowotwory dolnej trzeciej części przełyku zostały wycięte przez operację Lewisa-Tannera, a nowotwory środkowej trzeciej przez operację trójstopniową, w której przełyk został uruchomiony w prawej części klatki piersiowej, a zespolenie wykonano w szyi. U pacjentów ze złą rezerwą oddechową zastosowano podejście przeznasadowe. Ciągłość jelit została przywrócona poprzez umieszczenie żołądka w tylnym śródpiersiu. Do zespolenia użyto pojedynczej warstwy przerywanych nici lnianych. Pacjentów ekstubowano na sali operacyjnej lub sali pooperacyjnej, powracano na oddział intensywnej terapii średnio przez cztery dni i zwykle wypuszczano mniej niż trzy tygodnie po operacji.
Toksyczność wywołana leczeniem
Reakcję toksyczną zdefiniowano zgodnie z kryteriami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) .21 Wraz z wprowadzeniem ondansetronu w początkowej fazie badania w leczeniu nudności wywołanych cisplatyną wszyscy pacjenci byli leczeni profilaktycznie przed i podczas infuzji cisplatyny.
[podobne: alemtuzumab, buprenorfina, dienogest ]
[hasła pokrewne: dyżury aptek skoczów, apteka mielec dyżur, apteka nysa dyżur ]

Porównanie terapii multimodalnej i chirurgii gruczolakoraka przełyku ad

Wielu, którzy mogli dojeżdżać do radioterapii, otrzymało radioterapię jako ambulatoryjni. Pacjenci byli przesłuchiwani i badani codziennie podczas chemioterapii. Następujące badania hematologiczne i biochemiczne przeprowadzono co najmniej dwa razy w tygodniu: liczba płytek i leukocytów oraz pomiary hemoglobiny i elektrolitów w surowicy, kreatyniny, bilirubiny, fosfatazy alkalicznej i .-glutamylotransferazy. Analizę krwi tętniczej i testy czynności płuc przeprowadzono na początku i powtarzano, gdy były wskazane. Chemoterapia
Chemioterapia składała się z dwóch kursów fluorouracylu i cisplatyny. (więcej…)