Porównanie terapii multimodalnej i chirurgii gruczolakoraka przełyku cd

Jeśli liczba leukocytów spadnie poniżej 2500 na milimetr sześcienny lub liczba płytek krwi spadnie poniżej 100 000 na milimetr sześcienny, chemioterapia została wstrzymana lub radioterapia lub zabieg chirurgiczny został opóźniony aż do odzyskania liczby. Przerwanie w reżimie leczenia trwającym dłużej niż dwa tygodnie uznano za duże odstępstwo od protokołu. Stadium patologiczne
Stadium nowotworu zdefiniowano zgodnie z klasyfikacją Amerykańskiego Wspólnego Komitetu ds. Raka.22 Stadium raka zdefiniowano u każdego pacjenta zgodnie z lokalizacją i rozległością jakiejkolwiek choroby resztkowej po chemioterapii i radioterapii. Brak resztkowego guza w wyciętej próbce, w tym węzłach chłonnych, zdefiniowano jako całkowitą odpowiedź patologiczną (etap 0). Nowotwór został sklasyfikowany jako stadium 1, jeżeli w błonie śluzowej lub podśluzowej był guz resztkowy, a węzły chłonne nie zawierały guza. Jeżeli w złogach resztkowych wystąpiły muscularis propria lub przydanki, ale węzły chłonne były wolne od guza, choroba została sklasyfikowana jako stadium 2a. Jeśli w przełyku nie stwierdzono resztkowego guza, ale w węzłach stwierdzono obecność guza, klasyfikowano go jako stadium 2b. Jeśli guz przeszedł przez ścianę przełyku, a węzły chłonne również zawierały guz, określono go jako stadium 3. Choroba stopnia czwartego została zdefiniowana jako przerzuty wychodzące poza węzły regionalne.
Analiza statystyczna
Przeżywalność mierzono od daty randomizacji do daty śmierci lub ostatniej wizyty kontrolnej. Szacunkowe średnie przeżycie opiera się na metodzie Kaplana-Meiera; Porównania grupowe przeżycia obejmujące poszczególne zmienne oparte były na teście log-rank. W przypadku danych kategorycznych porównania grup zostały oparte na teście chi-kwadrat lub dokładnym badaniu Fishera. Metoda Freedmana23 została wykorzystana do oszacowania wielkości próbki wymaganej do wykrycia poprawy w dwuletnim okresie przeżycia wynoszącym 20 punktów procentowych po chemioterapii i radioterapii w porównaniu z przeżywalnością linii podstawowej wynoszącej 23 procent w przypadku samej operacji – wskaźnik przeżycia dla gruczolakoraka w obiekcie w rozpoczęcie badania. Z błędem alfa wynoszącym 5 procent i potęgą 80 procent, liczbę pacjentów wymaganą w badaniu oszacowano na 190. Wczesne wskazania klinicznie istotnej różnicy między terapiami sugerowały, że należy przeprowadzić tymczasową analizę. Próbę zamknięto sześć lat po jej rozpoczęciu, ponieważ stwierdzono statystycznie istotną różnicę między grupami.
Wyniki
Dane demograficzne
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka dwóch grup leczenia na linii bazowej. Od maja 1990 r. Do września 1995 r. Zatrudniono 113 pacjentów z gruczolakorakiem przełyku. Pięćdziesięciu ośmiu pacjentów zostało losowo przydzielonych do chemioterapii i radioterapii przed operacją, a 55 zostało przydzielonych do samodzielnej operacji. Charakterystyka pacjentów w obu grupach była podobna przed leczeniem (Tabela 1). Podczas gdy badanie było w toku, dodatkowych 45 pacjentów poddano resekcji, ale nie zostali oni poddani randomizacji z następujących powodów: 14 było w wieku powyżej 76 lat, 6 miało odległe przerzuty, 3 miało niepewne wyniki histologiczne, 2 miało całkowitą dysfagię, 2 wcześniej przeszło złożone chirurgia przełyku, laryngektomia wymagająca leczenia, kobieta z nawrotem guza, a 10 osób zdecydowało się na operację lub chemioradioterapię; w 6 nie udokumentowano przyczyny braku randomizacji.
Mediana czasu obserwacji dla wszystkich pacjentów wynosiła 10 miesięcy (zakres od 0,1 do 59)
[hasła pokrewne: anakinra, hurtownia portfeli, Enteroldiltiazem ]
[więcej w: apteka olkusz dyżur, apteka opole dyżur, dyżury aptek rybnik ]

Porównanie terapii multimodalnej i chirurgii gruczolakoraka przełyku cd

Jeśli liczba leukocytów spadnie poniżej 2500 na milimetr sześcienny lub liczba płytek krwi spadnie poniżej 100 000 na milimetr sześcienny, chemioterapia została wstrzymana lub radioterapia lub zabieg chirurgiczny został opóźniony aż do odzyskania liczby. Przerwanie w reżimie leczenia trwającym dłużej niż dwa tygodnie uznano za duże odstępstwo od protokołu. Stadium patologiczne
Stadium nowotworu zdefiniowano zgodnie z klasyfikacją Amerykańskiego Wspólnego Komitetu ds. Raka.22 Stadium raka zdefiniowano u każdego pacjenta zgodnie z lokalizacją i rozległością jakiejkolwiek choroby resztkowej po chemioterapii i radioterapii. Brak resztkowego guza w wyciętej próbce, w tym węzłach chłonnych, zdefiniowano jako całkowitą odpowiedź patologiczną (etap 0). (więcej…)