Porównanie terapii multimodalnej i chirurgii gruczolakoraka przełyku czesc 4

Mediana okresu obserwacji u pacjentów, którzy zmarli wynosiła 7,5 miesiąca (zakres od 0,1 do 37), podczas gdy u pacjentów, którzy jeszcze żyli, od ostatniej wizyty kontrolnej upłynęło 18 miesięcy (zakres od do 59). Mediana okresu obserwacji wynosiła 10 miesięcy (zakres od 0,1 do 59) u pacjentów poddanych terapii multimodalnej i 8 miesięcy (zakres od 0,1 do 38) u pacjentów przydzielonych do zabiegu chirurgicznego. Naruszenie protokołu
Tabela 2. Tabela 2. Naruszenie protokołu prowadzące do wycofania 11 pacjentów z badania. Protokół chemioradioterapii został naruszony w 10 przypadkach, a protokół chirurgiczny w 1. Tabela 2 zawiera listę naruszeń protokołu.
Zachorowalność związana z leczeniem
Toksyczność związana z leczeniem była niska, a reżim był dobrze tolerowany. Sześciu pacjentów w grupie wielomodalnej (10 procent) miało reakcje toksyczne stopnia III, zgodnie z kryteriami WHO (trzy układy pokarmowe, dwa hematologiczne i jeden sercowy); u dwóch pacjentów wystąpiły reakcje toksyczne stopnia IV (jedno serce i jedno żołądkowo-jelitowe); i jeden pacjent miał śmiertelny krwotok z łóżka guza podczas leczenia.
Leczenie opóźniło się u dwóch pacjentów z powodu leukopenii, która ustąpiła w ciągu dwóch tygodni. Dwóch pacjentów, u których stan sprawności ECOG pogorszył się, nie poddano operacji i włączono do grupy z reakcjami toksycznymi żołądkowo-jelitowego stopnia III.
Powikłania pooperacyjne
Powikłania oddechowe wystąpiły u 28 pacjentów w grupie wielomodalnej i 32 pacjentów w grupie operacyjnej. Czternaście zdarzeń sercowych wystąpiło w grupie chemioradioterapii, w porównaniu z 13 w grupie operacyjnej. Wystąpiły dwa przecieki zespolenia, jedno nawracające porażenie nerwu i jedna kurkuma w każdej grupie; jeden pacjent w grupie wielomodalnej miał ciężkie pooperacyjne zapalenie trzustki, a jeden pacjent w grupie operacyjnej miał krwotok pooperacyjny wymagający drugiej operacji.
Śmiertelność podczas hospitalizacji
Siedmiu pacjentów zmarło w szpitalu, ponieważ 90-dniowa śmiertelność w szpitalu wynosiła 6 procent. Spośród pięciu pacjentów w grupie multimodalnej, którzy zmarli podczas hospitalizacji, trzej zakończyli protokół. Jeden zmarł na krwotok pooperacyjny, jeden z chylothorax i jeden z nieszczelności zespolenia. Dwóch pacjentów nie ukończyło protokołu multimodalnego. Jeden zmarł przed operacją z powodu krwotoku z łóżka guza, a jeden z całkowitą dysfagią, który miał operację przed ukończeniem chemioradioterapii, zmarł po operacji sepsy.
Dwóch pacjentów przydzielonych do operacji zmarło w wyniku sepsy w szpitalu. Chylothorax rozwinął się u jednego pacjenta w ciągu trzech tygodni po operacji, a perforacja jatrogenna wystąpiła w drugim po próbie poszerzenia guza.
Odpowiedź na chemioradioterapię
Tabela 3. Tabela 3. Stan patologiczny nowotworu po zakończeniu leczenia, który został faktycznie przyjęty. W chwili operacji tylko 42 procent (23 z 55) pacjentów w grupie multimodalnej, którzy mogli być poddani ocenie miało dodatnie węzły chłonne lub przerzuty, w porównaniu z 82 procentami (45 z 55) pacjentów w grupie operacyjnej ( P <0,001) (tabela 3). Pełna odpowiedź patologiczna wystąpiła u 13 z 52 pacjentów w grupie wielomodalnej (25 procent), którzy zostali poddani resekcji, w tym u pacjenta, który zmarł i nie miał żywego nowotworu podczas autopsji oraz u pacjenta, który miał tylko wysoką dysplazję w łóżku nowotworowym [podobne: dienogest, polyporus, buprenorfina ] [przypisy: apteka śrem dyżur wrocław, apteka skoczów dyżur, apteka śrem dyżur ]

Porównanie terapii multimodalnej i chirurgii gruczolakoraka przełyku czesc 4

Mediana okresu obserwacji u pacjentów, którzy zmarli wynosiła 7,5 miesiąca (zakres od 0,1 do 37), podczas gdy u pacjentów, którzy jeszcze żyli, od ostatniej wizyty kontrolnej upłynęło 18 miesięcy (zakres od do 59). Mediana okresu obserwacji wynosiła 10 miesięcy (zakres od 0,1 do 59) u pacjentów poddanych terapii multimodalnej i 8 miesięcy (zakres od 0,1 do 38) u pacjentów przydzielonych do zabiegu chirurgicznego. Naruszenie protokołu
Tabela 2. Tabela 2. Naruszenie protokołu prowadzące do wycofania 11 pacjentów z badania. (więcej…)