Pseudomonas – ekotoksyna – anty-TAC. Immunotoksyna specyficzna dla komórki aktywna przeciwko komórkom wyrażającym ludzki receptor czynnika wzrostu komórek T.

Immunotoksyna została skonstruowana z aktywnością, która rozróżnia dwie linie komórek T w oparciu o ekspresję receptora czynnika wzrostu komórek T (TCGF) na ich powierzchni komórkowej. Koniugat toksycznego białka, oznaczony jako PE-anty-TAC, wytworzono przez chemiczne sprzęganie egzotoksyny Pseudomonas (PE) z przeciwciałem monoklonalnym (anty-TAC), które rozpoznaje ludzki receptor TCGF. Koniugat był toksyczny dla komórek HUT-102, linii komórkowej, która ekspresjonuje receptor TCGF, ale był nietoksyczny dla komórek MOLT-4, linii ujemnej pod względem receptora. Toksyczność PE-anty-TAC zwiększono 50-krotnie w obecności ludzkiego adenowirusa typu II i zmniejszono do poziomów kontrolnych przez dodanie nadmiaru przeciwciała anty-TAC. Toksyczność PE-anty-TAC dla komórek HUT-102 porównano z receptorem anty-transferyny PE. Aby porównać drogę wejścia zarówno przeciw TAC, jak i anty-TFR za pomocą mikroskopii elektronowej, koniugaty białek wytworzono przez połączenie peroksydazy chrzanowej (HRP) z każdym przeciwciałem. Anty-TFR-HRP wszedł do komórek HUT-102 przez koncentracyjną adsorpcyjną endocytozę poprzez powlekane wgłębienia, a większość przeciwciał związanych z powierzchnią komórki w temperaturze 4 ° C była widoczna w receptosomach przez 10 minut po ogrzaniu do 37 ° C. Anty-TAC Stwierdzono również, że HRP wchodzi do komórek HUT-102 przez powlekane pestki i receptosomy; ale, w przeciwieństwie do anty-TFR, anty-TAC nie koncentrował się selektywnie w powleczonych pestkach, a zatem większość tego przeciwciała związanego na powierzchni nie była internalizowana w komórkach HUT-102 przez 10 minut w 37 stopniach C.
[przypisy: apteka suwałki dyżur, apteka śrem dyżur, apteka rybnik dyżur ]