System: Amerykański sposób polityki w punkcie przełomowym cd

Opowiadają o rozmowie z Newtem Gingrichem, który powiedział im, że już w 1991 roku był przekonany, że następną wielką ofensywą lewicy będzie uspołecznienie opieki zdrowotnej . Gingrich opracował plan koagulacji , który polecił Republikanom Odrzuć wszystkich od Clintona . Gingrich uznał porażkę planu opieki zdrowotnej Clintona za klucz do republikańskiej kontroli Kongresu i, według Johnsona i Brodera, jego awans na stanowisko przewodniczącego Izby. Nawet republikańscy przywódcy, którzy początkowo opowiadali się za kompromisem z demokratami, wkrótce dostrzegli polityczne korzyści zabicia jakiejkolwiek reformy służby zdrowia, za którą Bill Clinton mógłby wziąć kredyt. Kiedy z grupy zadaniowej Clintona wyłoniły się przecieki o planie, który wydawał się skomplikowany i zagrażający tym, którzy sprzeciwiali się roli rządu w opiece zdrowotnej, Republikanie i grupy interesu zorientowali się, że ta bitwa nie będzie typowa w Bitwa na Bitwie. Ta walka będzie prowadzona w całym kraju z Amerykanami. Reklamy telewizyjne przedstawiające przeciętnych Amerykanów Harry ego i Louise wyrażających obawy dotyczące propozycji Clintona wygrały wczesne potyczki, a także nagrody od branży reklamowej dla ich sponsorów. Grupa zadaniowa Clintona próbowała wypożyczyć najlepsze z rynku i federalne zaangażowanie w opiekę zdrowotną, ale na początku 1994 r. Opinia publiczna nabrała przekonania, że dostęp do opieki o wysokiej jakości według własnego wyboru jest zagrożony. Grając na nieufności i lękach przed rządem – piszą Johnson i Broder – umożliwili Gingrichowi wykorzystanie walki z opieką zdrowotną jako potężnego symbolu niepowodzeń liberalnego państwa opiekuńczego .
Republikańska jedność, w porozumieniu z dobrze zorganizowanymi i dobrze finansowanymi grupami interesu, oskrzydlała i pokonała zwolenników reform. Chociaż Demokraci trzymali Biały Dom i oba domy Kongresu, nie byli w stanie uzgodnić podejścia do reform. Nawet potężny komitet demokratyczny i przewodniczący podkomisji Kongresu nie byli w stanie wystarczająco zdyscyplinować, aby osiągnąć jedność partii. Dla niektórych Demokratów istniały poważne pytania polityczne, takie jak mandat pracodawcy. Dla innych frustracja polegała na tym, że Magaziner i grupa zadaniowa nie były w wystarczającym stopniu zaangażowane.
Tak jak dobrze zorganizowane grupy interesów i Republikanie – niewystarczająco przeciwni przez zwolenników reform i Demokratów – nie były wystarczające, sama grupa zadaniowa Clintona stała się problemem, jak twierdzą Johnson i Broder. Wzrósł z zaplanowanej grupy 98 członków do 630 w 8 zespołach i 34 grupach roboczych. Grupa zadaniowa zepsuła konwencjonalny proces tworzenia polityki systemu, a system zbuntował się . Tajemnica zespołu zadaniowego doprowadziła do przecieków oraz do podejrzeń i zazdrości w Kongresie. Nawet wielu wyższych urzędników administracji poczuło się zamkniętych. Grupa umiarkowanych Demokratów i Republikanów próbowała spóźnić się na ocalenie niektórych części planu reform, ale nawet ta mainstreamowa koalicja nie była w stanie zaoferować kompromisu, który pozwoliłby na zreformowanie opieki zdrowotnej.
W The System, Johnson i Broder oferują studium przypadku amerykańskiej polityki w latach 90. i barier dla poważnych zmian
[hasła pokrewne: Corsodyl, anakinra, cefepim ]
[więcej w: dyżury aptek skoczów, apteka mielec dyżur, apteka nysa dyżur ]

System: Amerykański sposób polityki w punkcie przełomowym cd

Opowiadają o rozmowie z Newtem Gingrichem, który powiedział im, że już w 1991 roku był przekonany, że następną wielką ofensywą lewicy będzie uspołecznienie opieki zdrowotnej . Gingrich opracował plan koagulacji , który polecił Republikanom Odrzuć wszystkich od Clintona . Gingrich uznał porażkę planu opieki zdrowotnej Clintona za klucz do republikańskiej kontroli Kongresu i, według Johnsona i Brodera, jego awans na stanowisko przewodniczącego Izby. Nawet republikańscy przywódcy, którzy początkowo opowiadali się za kompromisem z demokratami, wkrótce dostrzegli polityczne korzyści zabicia jakiejkolwiek reformy służby zdrowia, za którą Bill Clinton mógłby wziąć kredyt. Kiedy z grupy zadaniowej Clintona wyłoniły się przecieki o planie, który wydawał się skomplikowany i zagrażający tym, którzy sprzeciwiali się roli rządu w opiece zdrowotnej, Republikanie i grupy interesu zorientowali się, że ta bitwa nie będzie typowa w Bitwa na Bitwie. (więcej…)