Wpływ płucnego przepływu krwi na wymianę między krążącymi i marginalnymi pulami leukocytów polimorfojądrowych w płucach psa.

Wpływ pulmonologicznego przepływu krwi na wymianę między krążącymi był marginalizujący pulę leukocytów polimorfojądrowych (PMN) badano w trzech seriach eksperymentów. W pierwszej wykorzystaliśmy technikę podwójnego rozcieńczenia wskaźnika z oznaczonymi PMN i erytrocytami (RBC) w celu obliczenia procentowej ekstrakcji i procentowego odzyskania PMN przy różnych poziomach pojemności minutowej serca (CO). W drugiej grupie eksperymentów wykorzystaliśmy szeroki zakres przepływu krwi w płucach, aby określić wpływ regionalnego przepływu krwi na regionalną retencję PMN, aw trzecim zestawie mierzyliśmy całkowity poziom leukocytów (WBC) i PMN w równoczesnych próbkach z tętnicy płucnej i aorty w szerokim zakresie pojemności minutowej serca. Badania wykazały, że 80-90% znakowanego PMN zostało usunięte w pojedynczym przejściu przez płuco i że regionalna retencja znakowanych różnic PMN i AV dla nieznakowanego PMN wzrosła wraz ze spadkiem przepływu krwi. Dane dotyczące regionalnej retencji znakowanego PMN i różnic AV obserwowanych dla komórek nieznakowanych są zgodne z równaniem Y = A + Be-cx (gdzie A + B = 100), co pokazuje, że PMN akumuluje się w płucach, gdy zmniejsza się przepływ krwi. Wnioskujemy, że istnieje równowaga dynamiczna pomiędzy pulami krążącymi i marginalnymi leukocytów w płucach i że przepływ krwi wpływa przede wszystkim na powrót komórek do krążącej puli, tak że pula marginalnych PMN w płucach gromadzi komórki, gdy przepływ krwi zmniejsza się 7 ml / min na gram.
[więcej w: przedszkole gdańsk, dyżury aptek suwałki, przedszkole gdańsk wrocław ]