Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994 ad 5

Kobiety z ubezpieczeniem Medicare lub Medicaid częściej umierają niż kobiety z ubezpieczeniem prywatnym lub innym (iloraz szans po dostosowaniu do wieku i techniki histerektomii, 2,9; przedział ufności 95%, 1,6 do 5,4). Mediana opłat szpitalnych za trzy procedury różniła się znacznie, gdy wszystkie sprawy zostały uwzględnione w analizie. Mediana opłaty za histerektomię wspomaganą laparoskopowo wyniosła 8,108 USD (zakres międzykwartylowy, 6,074 USD do 10 404 USD), w porównaniu do 5 723 USD w przypadku histerektomii brzusznej (zakres międzykwartylowy, 4 245 USD do 7 797 USD) i 5,049 USD za histerektomię pochwową (zakres międzykwartylowy, od 3 675 do 6 798 USD).
Dyskusja
W przeciwieństwie do zwiększonej częstości cholecystektomii związanej z wprowadzeniem cholecystektomii laparoskopowej, 5,6 wskaźnik histerektomii w Ohio zmniejszył się w latach 1988-1994, kiedy haperektomia pochwy wspomagana laparoskopowo stała się bardziej powszechna. Nasze wyniki są zgodne z innymi doniesieniami ogólnokrajowego spadku częstości histerektomii od 1975 r.17,18 Chociaż tempo histerektomii pochwy pozostało praktycznie niezmienione, tempo histerektomii brzusznej zmniejszyło się bardziej niż częstość laparoskopowej hysterektomii pochwy zwiększonej. Pomimo początkowych roszczeń związanych z oszczędnościami kosztów z laparoskopową histerektomią pochwy 2, stwierdziliśmy, podobnie jak inni, 3,4,19-21, że technika ta była związana z wyższymi obciążeniami niż pozostałe dwie techniki.
Chociaż czynniki takie jak rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego, lokalizacja szpitala i obecność diagnozy związanej z bólem, endometriozą lub zapaleniem narządów miednicy mniejszej były istotnie związane z techniką histerektomii, inne rozważania, których nie mogliśmy również ważne. Na przykład, styl praktyki i doświadczenie chirurgiczne lekarza zostały zidentyfikowane jako ważne zmienne wpływające na decyzję o wykonaniu histerektomii za pomocą określonej techniki.22,23
Należy potwierdzić kilka ograniczeń naszego badania. Ważność bazy danych zależy od kompletnego i dokładnego raportowania przez uczestniczące szpitale. Niemożliwe było sprawdzenie dokładności danych. Nie było unikalnego kodu ICD-9-CM dla histerektomii pochwy wspomaganej laparoskopowo i z tego powodu mogła występować błędna klasyfikacja. Połączenie kodów zabiegowych do laparoskopii i histerektomii posłużyło jako przybliżenie do histerektomii pochwy wspomaganej laparoskopowo, ale nie byliśmy w stanie określić, która część zabiegu została wykonana laparoskopowo.
Baza danych obejmuje tylko procedury wykonywane na warunkach szpitalnych. Nie ma scentralizowanego mechanizmu zgłaszania ambulatoryjnej histerektomii w Ohio, chociaż doniesiono o możliwości przeprowadzenia histerektomii pochwy dla wybranych pacjentów w warunkach ambulatoryjnych w ściśle kontrolowanych warunkach. [24] Niektórzy tacy ambulatori mogli wymagać przyjęcia do szpitala z powodu powikłań. Te powikłania i związane z nimi obciążenia byłyby często zawyżone z powodu braku dostępu do danych dotyczących nieskomplikowanych zabiegów histopatologicznych w warunkach pozaszpitalnych (które prawdopodobnie byłyby procedurami pochwy wspomaganymi laparoskopowo, a nie brzusznymi)
[więcej w: oprogramowanie stomatologiczne, alemtuzumab, dekstrometorfan ]
[podobne: przedszkole nr 17, dyżury aptek suwałki, apteka strzelin dyżur ]

Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994 ad 5

Kobiety z ubezpieczeniem Medicare lub Medicaid częściej umierają niż kobiety z ubezpieczeniem prywatnym lub innym (iloraz szans po dostosowaniu do wieku i techniki histerektomii, 2,9; przedział ufności 95%, 1,6 do 5,4). Mediana opłat szpitalnych za trzy procedury różniła się znacznie, gdy wszystkie sprawy zostały uwzględnione w analizie. Mediana opłaty za histerektomię wspomaganą laparoskopowo wyniosła 8,108 USD (zakres międzykwartylowy, 6,074 USD do 10 404 USD), w porównaniu do 5 723 USD w przypadku histerektomii brzusznej (zakres międzykwartylowy, 4 245 USD do 7 797 USD) i 5,049 USD za histerektomię pochwową (zakres międzykwartylowy, od 3 675 do 6 798 USD).
Dyskusja
W przeciwieństwie do zwiększonej częstości cholecystektomii związanej z wprowadzeniem cholecystektomii laparoskopowej, 5,6 wskaźnik histerektomii w Ohio zmniejszył się w latach 1988-1994, kiedy haperektomia pochwy wspomagana laparoskopowo stała się bardziej powszechna. Nasze wyniki są zgodne z innymi doniesieniami ogólnokrajowego spadku częstości histerektomii od 1975 r.17,18 Chociaż tempo histerektomii pochwy pozostało praktycznie niezmienione, tempo histerektomii brzusznej zmniejszyło się bardziej niż częstość laparoskopowej hysterektomii pochwy zwiększonej. (więcej…)