Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994 ad

Usunięto histerektomię brzuszną za pomocą kodów 68.4 (całkowita histerektomia, 132 761 przypadków), 68,3 (subtotalna histerektomia, 283 przypadki), 68,6 (radykalna histerektomia brzuszna, 269 przypadków), 68,8 (wytrzewienie miednicy, 60 przypadków) i 68,9 (nieokreślona histerektomia, 128 przypadków ). Histerektomia pochwowa została zidentyfikowana za pomocą kodów 68,5 (37 821 przypadków) i 68,7 (radykalna histerektomia, 6 przypadków). Ponieważ nie było unikalnego kodu dla histerektomii pochwowej wspomaganej laparoskopowo, procedura ta została zidentyfikowana przez pojawienie się dowolnego kodu histerektomii wraz z kodem 54.21, do laparoskopii (7979 przypadków). Analiza statystyczna
Wszystkie przypadki z kodem diagnostycznym do histerektomii były analizowane początkowo, a następnie, w celu ograniczenia analizy do łagodnych warunków ginekologicznych, dane zostały ponownie przeanalizowane po wykluczeniu przypadków z kodami związanymi z rakiem narządów moczowo-płciowych (kody od 179 do 189) lub ciążą (kody 630 przez 676).
W każdym roku kalendarzowym określono surowe i dostosowane do wieku wskaźniki histerektomii. Mianowniki dla stawek zostały obliczone na podstawie danych ze spisu dla Ohio; liczebność populacji w latach 1988, 1989, 1991, 1992 i 1993 została oszacowana7; dane za 1990 r. pochodzą ze spisu ludności8; a dane z 1994 r. były projekcjami.9 Stawki skorygowane względem wieku zostały obliczone przez bezpośrednie dostosowanie do wieku, z populacją spisu z 1990 r. wybraną jako populacja standardowa. 10 Bez dokładnych informacji o odsetku kobiet w każdym wieku w każdym roku, które przeszły już W wyniku histerektomii nie można było obliczyć stawek mających zastosowanie w przypadku kobiet zagrożonych operacją. Jeśli kobiety, które przeszły już histerektomię, nie są wykluczone z mianownika kobiet zagrożonych zabiegiem, stosowanie nieskorygowanych wskaźników może niedoszacować rzeczywistej częstości macicy nawet o 25% .1,12
Kody diagnostyczne zostały wykorzystane do ustalenia, jakie powikłania wystąpiły, a komplikacje zostały pogrupowane według systemu narządów. Śmiertelność wewnątrzszpitalną zdefiniowano jako śmierć podczas hospitalizacji, w której wykonano histerektomię. Dane dotyczące długości pobytów szpitalnych i opłat zostały zebrane i wyrażone jako mediana z przedziałami kwartylnymi (od 25 percentyla do 75 percentyla), ponieważ są one mniej wrażliwe na wpływ wartości ekstremalnych niż średnie i odchylenia standardowe. Porównywano wartości za pomocą nieparametrycznych testów Kruskala-Wallisa13. Opłaty szpitalne za lata 1988-1993 skorygowano o inflację do równowartości 1994 dolarów; skorygowane opłaty za każdy rok były następnie agregowane w celu obliczenia median i zakresów. Jednowymiarowe skojarzenie każdego czynnika z techniką chirurgiczną (w porównaniach parami) i ze śmiertelnością wewnątrzszpitalną oceniano za pomocą testu chi-kwadrat lub dokładnego testu Fishera dla zmiennych jakościowych i testu t-Studenta dla zmiennych ciągłych. Zmiany w czasie zostały przetestowane przez test Armitona dla trendu liniowego.14 Wszystkie testy były dwustronne; Wartości P równe 0,05 lub mniej były uważane za wskazujące na istotność statystyczną.
W analizach logistyczno-regresyjnych zastosowano procedurę krokową w przód, z wartością P równą 0,15 wymaganą do włączenia zmiennej do modelu i wartością P równą 0,05, aby pozostała
[przypisy: dekstrometorfan, amiodaron, Enteroldiltiazem ]
[patrz też: apteka olkusz dyżur, apteka opole dyżur, dyżury aptek rybnik ]