Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994 cd

Skorygowane ilorazy szans są przedstawione dla wszystkich cech w modelu, które były statystycznie istotne15. Jak stwierdzono powyżej, wszystkie dane zostały przeanalizowane początkowo, a następnie analiza została powtórzona po wykluczeniu przypadków związanych z rakiem lub ciążą. Ponieważ danych dotyczących rasy brakowało w 27 procentach przypadków, analizę przeprowadzono zi bez tej zmiennej; iloraz szans nie różnił się istotnie żadną z tych metod. Testy dobroci dopasowania Hosmer-Lemeshow zastosowano w każdym modelu regresji logistycznej, aby sprawdzić, jak model pasuje do danych. 16 Rozbieżności między obserwowanymi a oczekiwanymi danymi zostały podsumowane za pomocą statystyk chi-kwadrat Pearsona. Nieistotny wynik testu dobroci dopasowania Hosmer-Lemeshow wskazuje na dobre dopasowanie modelu. Ponadto wykorzystaliśmy statystykę C, która mierzy siłę predykcyjną modelu; im wyższa wartość statystyki (zakres od 0 do 1), tym większa wartość predykcyjna. Wyniki
Tabela 1. Tabela 1. Częstość Histerektomii skorygowana o wiek w Ohio, 1988 do 1994, według zastosowanej techniki chirurgicznej. Baza danych zawierała 179,307 histerektomii, z czego 133,501 to brzuszne (74,5%), 37 827 – pochwowe (21,1%), a 7979 – dopochwowe z laparoskopową pomocą (4,4%). Tabela pokazuje skorygowane względem wieku wskaźniki, w których trzy techniki histerektomii były stosowane w każdym roku kalendarzowym. Ogólnie rzecz biorąc, odsetek przypadków histerektomii zmniejszył się o 10% w latach 1988-1994 (p <0,001). W 1988 r. 1,1 procent wszystkich histerektomii wykonano techniką pochwy wspomaganą laparoskopowo; proporcja ta wzrosła do 9,2 procent w 1993 r., a następnie spadła do 7,5 procent w 1994 r. Histerektomia pochwy była wykonywana z podobną szybkością przez cały okres badania, ale odsetek takich histerektomii wzrósł z 20,3 do 24,3 procent (P <0,001). Udział histerektomii brzusznej zmniejszył się z 78,6 procent w 1988 r. Do 68,0 procent w 1994 r. (P <0,001).
Tabela 2. Tabela 2. Charakterystyka 179,307 pacjentów, którzy przeszli zabieg histerektomii w latach 1988-1994, według zastosowanej techniki chirurgicznej. Charakterystykę pacjentów przedstawiono w tabeli 2. Od 1988 r. Do 1994 r. Mediana czasu pobytu w szpitalu zmniejszyła się z 5,0 dni do 2,0 dni z laparoskopową histerektomią pochwy, od 5,0 do 3,0 dni z histerektomią jamy brzusznej i od 4,0 do 2,0 dnia z pochwą. usunięcie macicy.
Tabela 3. Tabela 3. Charakterystyka podgrupy 90 880 pacjentów, którzy przeszli histerektomię brzuszną lub laparoskopowo histerektomię pochwową w łagodnych warunkach ginekologicznych, 1988-1994, i współczynniki szans w leczeniu laparoskopowym. Tabela 4. Tabela 4. Charakterystyka podgrupy 33 653 pacjentów, którzy przeszli histerektomię pochwową lub laparoskopową histerektomię pochwową z powodu łagodnych stanów ginekologicznych, 1988-1994, i współczynniki szans dla laparoskopowo wspomaganej operacji chirurgicznej. Charakterystykę pacjentów z łagodnymi stanami ginekologicznymi, u których wykonano brzuszną i laparoskopową histerektomię pochwową, porównano za pomocą wielu analiz logistyczno-regresyjnych w Tabeli 3, a charakterystykę tych, którzy przeszli macicę pochwową i laparoskopowo, w Tabeli 4
[więcej w: oprogramowanie stomatologiczne, amiodaron, anakinra ]
[hasła pokrewne: dyżury aptek poznań, dyżury aptek śrem, przedszkole gdańsk ]

Wykorzystanie alternatywnych technik histerektomii w Ohio, 1988-1994 cd

Skorygowane ilorazy szans są przedstawione dla wszystkich cech w modelu, które były statystycznie istotne15. Jak stwierdzono powyżej, wszystkie dane zostały przeanalizowane początkowo, a następnie analiza została powtórzona po wykluczeniu przypadków związanych z rakiem lub ciążą. Ponieważ danych dotyczących rasy brakowało w 27 procentach przypadków, analizę przeprowadzono zi bez tej zmiennej; iloraz szans nie różnił się istotnie żadną z tych metod. Testy dobroci dopasowania Hosmer-Lemeshow zastosowano w każdym modelu regresji logistycznej, aby sprawdzić, jak model pasuje do danych. 16 Rozbieżności między obserwowanymi a oczekiwanymi danymi zostały podsumowane za pomocą statystyk chi-kwadrat Pearsona. (więcej…)