Zarobki lekarzy płci męskiej i żeńskiej

Jako członkowie rodziny dwóch lekarzy byliśmy bardzo zainteresowani artykułem Bakera (11 kwietnia) na temat różnic w zarobkach między lekarzami płci męskiej i żeńskiej. Jesteśmy ciekawi, czy Baker ma jakiekolwiek dane na temat dwóch potencjalnie zakłócających współzmiennych. Po pierwsze, podobnie jak wielu naszych kolegów z rodzin o dwóch dochodach, zdecydowaliśmy się pracować mniej godzin na mniej lukratywnych stanowiskach. Posiadanie dwóch dochodów czyni to możliwym; brak pełnoetatowej gospodyni domowej sprawia, że jest to niezbędne. Dane Baker pokazują, że roczne dochody mężczyzn wzrastają, gdy zawierają związki małżeńskie i mają dzieci, ale te czynniki wiążą się ze spadkiem dochodów kobiet. Czy może to przedstawiać rosnące prawdopodobieństwo, że małżonek pozostanie w domu będzie mężczyzną, ale nie będzie kobiet w tych kategoriach. Po drugie, stały charakter kosztów ogólnych leczenia medycznego – w szczególności ubezpieczenia od nieuczciwych praktyk i wydatków biurowych, ale w pewnym stopniu nawet koszty personelu – sprawia, że marginalna wartość przepracowanych godzin dodatkowych jest wysoka. Mężczyźni pracują więcej godzin niż kobiety; czy wyjaśnia to część różnicy w dochodach godzinowych.
Mark Hauswald, MD
University of New Mexico, Albuquerque, NM 87131-5246
Nancy L. Kerr, MD
4273 Montgomery NE, Suite 200E, Albuquerque, NM 87109
Odniesienie1. Baker LC. Różnice w zarobkach między lekarzami płci męskiej i żeńskiej. N Engl J Med 1996; 334: 960-964
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Uważam, że Baker jest w błędzie, częściowo opierając swoją analizę na liczbie godzin przepracowanych na jednego lekarza. Pracowałem w scenerii we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, kiedy to widziałem znacznie więcej pacjentów na godzinę niż niektóre moje koleżanki. Outsider badający nasze wynagrodzenie odkryłby, że te kobiety i ja zarabialiśmy tyle samo za godzinę i mogliśmy dojść do wniosku, że sytuacja wydaje się sprawiedliwa. Jednakże, gdyby badacz przyjrzał się także liczbie pacjentów widzianych w jednostce czasu lub przychodach generowanych miesięcznie, byłby zmuszony do stwierdzenia, że jestem za mało opłacany za moją pracę. Niektórzy obserwatorzy mogą nawet zastanawiać się nad odwrotną dyskryminacją.
Rekompensata obejmuje nie tylko wynagrodzenie bezpośrednie, ale także świadczenia i zaobserwowałem znaczną odwrotną dyskryminację w odniesieniu do zasiłków rodzinnych, lekarskich, 2 i rodzicielskich3.
Badania Baker a zostałyby poprawione dzięki obiektywnej ocenie wydajności lekarzy i uwzględnieniu korzyści w ich ocenie rekompensaty.
Brian J. Bohlmann, MD
5900 Monona Dr, Suite 205, Madison, WI 53716-3960
3 Referencje1. Bohlmann BJ. Polityka rodzinnego urlopu lekceważy potrzeby pojedynczych, bezdzietnych lekarzy. American College of Physicians Observer. Kwiecień 1994: 10.
Google Scholar
2. Bohlmann BJ. Pokrycie osób z niepełnosprawnością. Ann Intern Med 1992; 117: 267-267
Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Bohlmann BJ. Ciężarni operacyjni mieszkańcy: Och K .! JAMA 1991; 266: 2222-2223
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Dr Baker odpowiada:
Do redakcji: Bohlmann zwraca uwagę na znaczenie uwzględnienia wydajności w badaniu zarobków. Produktywność jest ważna, ale nie uważam, że moje badanie godzinowego dochodu było mylące, jak sugeruje. Kiedy włączałem liczbę pacjentów widzianych na godzinę jako zmienną kontrolną, wyniki były jakościowo niezmienione Co więcej, choć doświadczenie Bohlmanna sugeruje, że lekarze płci męskiej mogą być bardziej produktywni niż lekarze płci żeńskiej, a zatem porównanie dochodu generowanego w ciągu godziny może zaniżać wysiłki lekarzy, nie jest to prawda w ogóle. Zgodnie z Ankietą młodych lekarzy z 1991 roku (podstawowa próba do mojego badania), kobieta widziała średnio 1,8 pacjentów na godzinę w ciągu tygodnia, podczas gdy mężczyźni widzieli 1,7.
Bohlmann sugeruje również potrzebę rozważenia dodatkowych świadczeń. Zgadzam się, że włączenie korzyści do analizy byłoby użyteczne, ale szczegółowe dane nie były dostępne. Jego sugestia, że korzyści są ważnym źródłem dyskryminacji faworyzującej kobiety, nie jest przekonująco wspierana. Artykuły, które cytuje, nie przedstawiają dowodów na systematyczne uprzedzenia seksualne przy przyznawaniu świadczeń. Ponadto oprócz urlopów rodzinnych, medycznych i rodzicielskich istnieje wiele innych korzyści (takich jak emerytury, inne plany emerytalne, plany podziału zysków, plany odroczonej rekompensaty i urlopy), które mogą lub nie mogą podlegać uprzedzeniom seksualnym w obu kierunkach , ale o której brakuje nam systematycznej informacji.
Hauswald i Kerr spekulują, że różnica w wpływie obowiązków rodzinnych na zarobki kobiet i mężczyzn wynika z częstszego występowania małżonków pozostających w domu wśród lekarzy płci męskiej. Uważam, że jest to całkiem wiarygodne, ale nie mogłem zbadać go bezpośrednio, ponieważ dane dotyczące małżonków pozostających w domu były niedostępne. Pełny zestaw zmiennych dostosowawczych obejmował kontrolę małżeństwa i dzieci.
Hauswald i Kerr popierają również hipotezę, że dochód krańcowy w odniesieniu do liczby przepracowanych godzin wzrasta i twierdzą, że zarobki lekarzy płci męskiej mogą być wyższe, ponieważ pracując więcej godzin, skuteczniej wykorzystują rosnące zyski. Jest to również rozsądna hipoteza, ale trudno ją ocenić, ponieważ niewiele jest informacji na temat marginalnych zwrotów w odniesieniu do przepracowanych godzin. Aby krótko zbadać tę kwestię, ponownie przeanalizowałem swoje dane pod kątem nieliniowej relacji między dochodem a przepracowanymi godzinami. Jeśli dochody znacznie wzrosną, dochody powinny wzrastać szybciej w przypadku godzin o wyższym nakładzie pracy. Jednak nie było dowodów na to, że tak się stało.
Laurence C. Baker, Ph.D.
Stanford University School of Medicine, Stanford, CA 94305-5092
Odniesienie1. Cantor JC, Baker LC, Hughes RG. Gotowość do ćwiczeń: opinie młodych lekarzy na temat ich wykształcenia zawodowego. JAMA 1993; 270: 1035-1040
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
[podobne: buprenorfina, flexagen, alemtuzumab ]
[przypisy: apteka suwałki dyżur, apteka poznań dyżur, apteka rybnik dyżur ]